Malzahar CT (Counter): Malzahar Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Malzahar CT (Malzahar counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Malzahar karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-73]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Malzahar karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Malzahar karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Malzahar counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Malzahar counter taktikleri

Malzahar sahip olduğu güçlü koridor ittirme yeteneği sayesinde koridor aşamasını oldukça güvenli bir şekilde geçirir. Malzahar genel olarak E yeteneğini kullanarak minyon temizlemeye çalışacaktır. Bu nedenle minyon birliklerinin yanında çok fazla vakit geçirmemeye çalışmalısın. Bu sayede sana vereceği rahatsız edici hasar miktarını azaltmayı başarabilirsin.

Malzahar’ın hareket kabiliyeti oldukça düşüktür. Bu nedenle 6. seviye olmadan önce çok fazla agresif oyun stilinde olmayacaktır. Koridoru ittirmesine izin vererek onu cezalandırma yoluna gidebilirsin. Bunu yaparken minyon dalgalarını kulene yakın bir mesafede dondurmayı ihmal etmemelisin. Bunu başarıyla yerine getirirsen Malzahar’ın risk almasını sağlarsın.

Malzahar genel olarak E > W kombinasyonu ile minyon dalgalarını ittirmeye çalışacaktır. Bunu yaptığı zaman haritada gezme fırsatı elde edecektir. Bunun için ortaya çıkan Hiçlik yaratıklarını hızlı bir şekilde ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Böylece Malzahar’ın koridoru ittirme ve haritada gezintiye çıkma becerisini önemli ölçüde azaltmış olursun.

Malzahar counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Malzahar genel olarak hedef seçici bir şampiyondur. Özel yeteneğini kullanarak orta koridor veya alt koridor şampiyonunu etkisi altına almaya çalışacaktır. Bundan kurtulmak için kitle kontrol etkilerine engel olabilecek eşyalar almaya çalışabilirsin. Hayatta kalmak istiyorsan buna fazlasıyla ihtiyacın olacaktır.

Malzahar özel yeteneğini kullandığı zaman alana çakılı kalır. Yeteneğini kullandığı süre zarfında onu cezalandırmayı düşünebilirsin. Elbette bunu yaparken tüm fırsatları değerlendirme yoluna gitmeli ve anlık hasar potansiyelini kullanarak onu ortadan kaldırmayı denemelisin. Bunun dışındaki çabalarının pek işe yaramayacağını bilmelisin.

Malzahar, Hiçlik yaratıklarından aldığı güçle hemen hemen her kuleyi hızlı bir şekilde imha etme başarısını gösterebilir. Çünkü Hiçlik yaratıkları kulelerden gelen hasar için tank olabilecektir. Malzahar’ın koridoru ittirmesi için minyon dalgasına pek ihtiyaç yoktur. Bunun gerçekleşmesine engel olmaya çalışarak kulelerini korumayı denemelisin.

Malzahar’ın potansiyeli

Malzahar ilk güç artışını özel yeteneğini açtığı zaman elde eder. 6. seviye olduğu zaman ciddi bir tehdide dönüşmüş olur. Ancak 6. seviye olmadan önce koridorda pek etkin olamaz. Bu aralığı iyi değerlendirmeli ve bir şekilde ona baskı kurmaya çalışmalısın. Malzahar 6. seviye olduktan sonra buna bir daha fırsat bulamayabilirsin.

Malzahar’ın minyon dalgalarını hızlı bir şekilde ittirme becerisi oldukça önemlidir. Bu sayede haritada özgürce dolaşma şansı elde eder. Ancak bunu yapabilmesi için eşyalarından destek alması gerekir. Çünkü oyunun başlangıcında çok fazla yetenek kullandığı için mana problemi yaşayabilir. Mana problemi yaşadığını fark ettiğin zaman onu cezalandırma yoluna gitmelisin.

Malzahar önemli eşyalarını tamamlamayı başardığı zaman hedeflerini kolayca yakalama fırsatı elde eder. Özellikle R yeteneğini kullanabilmek için aradaki mesafeyi çok daha hızlı bir şekilde kapatabilme fırsatı elde edecektir. Bunun için Q ve E yeteneğinden olabildiğince kaçmaya çalışman gerekir. Malzahar’dan kaçmanın başka bir yolu yoktur.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap