Lucian CT (Counter): Lucian Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Lucian CT (Lucian counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Lucian karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-69]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Lucian karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Lucian karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Lucian counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Lucian counter taktikleri

Lucian koridor aşamasının kralı gibi hareket eder. Koridor aşamasında sürekli hasar takası dener veya minyon dalgalarını ittirerek baskı kurmaya çalışır. Ancak en çok yaptığı şey hasar takaslarına girmek ve bu takaslardan avantajlı çıkmaktır. Bu konuda dikkatli olmalı ve özellikle sürdürülebilirlik konusunda işini garantiye almayı denemelisin.

Lucian E yeteneğini kullanarak mücadelelerde kolayca yer değiştirebilir. Bu yeteneğin bekleme süresi pasif yetenekten gelen hasar her tuttuğunda azalır. Lucian bu nedenle çok hareketli bir şampiyondur. Yeteneklerini rotasyon içerisinde tutabilir, rakipten gelen yeteneklerden kolayca kaçabilir ve hatta takım savaşlarında sürekli yer değiştirerek rakibi aldatabilir.

Lucian’ın Q yeteneği farm yapmak için kullanılabilir. Ancak bunun dışında minyon dalgasını ittirme ve koridorda rahatsız edici hasar verme konusunda işe yarayan bir yetenektir. Düşük cana sahip minyon birliklerine dikkat etmelisin. Çünkü Lucian bu yeteneğini kullanarak hem minyon birliklerine hem sana hasar vermeye çalışacaktır.

Lucian counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Lucian’ın saldırı mesafesi oldukça kısadır. Daha yüksek saldırı mesafesine sahip bir şampiyon alarak koridor aşamasında hakimiyet kurmaya çalışabilirsin. Bunu özellikle son vuruş yapmaya çalıştığında ona baskı kurarak gerçekleştirmeyi başarabilirsin. Bu nedenle onun karşısında seçilecek şampiyon çok önemlidir.

Lucian’ın E yeteneğine ait bekleme süresi erken seviyelerde çok yüksektir. Lucian bu yeteneği her kullandığında onu cezalandırmaya çalışabilirsin. Kitle kontrol etkisi yeteneklerini saklamaya çalışmalısın. E yeteneği bekleme süresine girdiği zaman o yetenekleri kullanıp ona doğru hamle yapmayı deneyerek yaptığı hatanın bedelini ödetmeyi başarabilirsin.

Lucian R yeteneğini kullanmaya başladığında kitle kontrol etkisi yeteneğini kullanarak onu durdurmayı tercih edebilirsin. R yeteneğinden gelen her bir mermi eşyalarına dolum yaptıracağı için bir sonraki merminin çok daha fazla can acıtması anlamına gelecektir. Lucian bu yeteneğini kullandığı zaman bir şekilde ondan kaçmaya çalışmalısın.

Lucian'ın potansiyeli

Lucian özellikle Mahvolmuş Kralın Kılıcı eşyasını tamamladığı zaman çok daha güçlü takip ve hayatta kalma potansiyeline sahip olur. Bu eşyanın aktif özelliği sayesinde hedefe doğru hamle yapma konusunda çok daha rahat hareket edebilir. Aynı zamanda elde ettiği hasar, can çalma ve saldırı hızı gibi niteliklerle baş ağrıtıcı bir hedefe dönüşebilir.

Oyun uzadıkça Lucian’ın E yeteneğine ait bekleme süresi oldukça azalır. Pasif yeteneği sayesinde bu yeteneğin bekleme süresini hızlı bir şekilde azaltabilecek olduğunu unutmamalısın. Takım savaşları sırasında sürekli rotasyon halinde olarak bu yeteneğini kullanmaya çalışacaktır. Bu gibi anlarda agresif davranmalı ve yeteneklerini kaçınılmayacak şekilde kullanmaya çalışmalısın.

Lucian’ın R yeteneğinden gelen hasar oyun uzadıkça etkisini yitirir. Buna rağmen dikkat edilmesi gereken bir yetenektir. Lucian bu yeteneğini kullandığı zaman ondan kaçınmaya çalışmalısın. Aksi durumda gereksiz hasar alabilecek ve diğer oyuncular için açık hedef haline gelebileceksin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap