LoL Hata Kodları ve Çözümleri

League of Legends pek çok eski bilgisayarda çalışabilme potansiyeline sahip bir oyundur. Bu nedenle milyonlarca bilgisayara ulaşıp oynanabilir hale gelmiştir. Elbette benzer durum belirli hataların ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Riot Games her ne kadar oyunu sürekli güncelleme yoluna gitse bu hatalardan arınmak pek kolay değildir. Her yeni yama ile birlikte bu hatalardan biriyle karşılaşabilirsin. Dolayısıyla ilk yapman gereken hataya neyin neden olduğunu bulmak ve daha sonra çözümü uygulamaktır.

League of Legends Hata Kodu 004

Bu hata genellikle yama geldiğinde ortaya çıkar. İstemci yeni yamayı yüklemeye çalışırken bu hata ile karşılaşırsın. Tamam butonuna tıklamaya çalıştığın zaman istemci kapanır. Bu yüzden istemciyi yeniden başlatman gerekir.

Çözüm: Bir güncellemenin indirilememesinin temel sebebi bir bağlantı sorunu veya yeterli disk alanının olmaması olabilir. Önce bağlantını kontrol etmelisin; modemi baştan başlatmak iyi bir seçenek olabilir. Sorun düzelmiyorsa sabit diskte yeterli alan olup olmadığını kontrol etmelisin.

Error 7

Bu hata Riot Games sunucularında aşırı yükün olduğu anlamına gelir. Bu aşırı yük League of Legends oyuncularının bağlantısının kesilmesine ve oyunun temel özelliklerinin hiçbir şekilde kullanılmamasına engel olan bir durumdur.

Çözüm: Bu sunucuyla ilgili bir problem olduğundan yapacağın en iyi şey belirli aralıklarla tekrar giriş yapmayı denemektir. Ayrıca League of Legends'ın Twitter hesaplarını kontrol ederek sunucuların mevcut durumu hakkında bilgi alabilirsin.

League of Legends Error 1B

Alınan 1B hatası genellikle oyuncuların League of Legends sunucularıyla bağlantısını kesen bir internet servis sağlayıcısı problemine işaret eder. Bu hata oyuncuların oyuna giriş yapmasını engelleyen en yaygın hatalardan biridir.

Çözüm: Sorun genellikle kendiliğinden ortadan kalkar. Birkaç saat içerisinde herhangi bir değişiklik olmazsa oyunu yönetici modunda çalıştırmayı denemelisin. Bu işe yaramazsa istemciyi onarmayı deneyebilirsin.

Under Maintenance Error

Bu hata oyuncuların karşısına çıkan yaygın hatalardan birisidir. Aslında anlamı bakım sırasında hata gibi bir şey olsa bile ardında yatan gerçek biraz farklıdır. Bu hata League of Legends istemcisinin güncelleme almasını engeller.

Çözüm: Bu problemi ortadan kaldırmak için yapabileceğin en iyi şey istemciyi onarmaktır. Bu işe yaramazsa oyunun yüklü olduğu klasöre gitmelisin. Burada RiotClientServices.old ve ucrtbase.dll dosyalarını bulmalısın.

  • Her ihtimale karşın bunların yedeklerini oluşturmalısın.
  • Daha sonra bu iki dosyayı silmelisin.
  • Ardından oyunu tekrar çalıştırmayı denemelisin.

Unexpected Error with Login Session

Oturum açmayla ilgili olan bu hata genellikle arka planda çalışan bir başka League of Legends istemcisinin varlığıyla ilgilidir. Oyuncular bazen açılmayan istemciyi tekrar açmaya çalıştıklarında iki istemci birden açmış olurlar ve bu hata ile karşılaşırlar.

Çözüm: Hatayı çözmek için arka planda çalışan istemciyi kapatmanız gerekir. Bunun için Görev Yöneticisi penceresini açın ve burada League of Legends ile ilgili yer alan her şayin görevini sonlandırın. Oyunu tekrar açmayı deneyin. Hata düzelmezse bir onarım başlatmayı ihmal etmeyin.

Error: 0xc0000005

Bu hatanın arkasındaki neden maalesef bilinmemektedir. Hata basit bir biçimde oyuncuların istemciye erişimi engellemektedir. Bu da oyuncuların oyuna giriş yapmalarına engel bir durum demektir. Nitekim çok sık karşılaşılan bir hata değildir.

Çözüm: Bu hata genellikle Windows ile ilgili bir problemdir. Basit bir biçimde sorun giderme gerçekleştirmek sorunun çözülmesine yardımcı olur. Eğer düzelmese oyunu yönetici modunda çalıştırmayı denemelisin. Bu da çözüm olmazsa oyunun tüm dosyalarını silip tekrar yüklemelisin.

A Critical Error Has Occurred

Bu hata oyun oynarken overlay seçeneklerini içeren diğer programlardan kaynaklanır. Basit bir biçimde hata oyuncuların League of Legends'a giriş yapmasına engel olur. Çok sık karşılaşılan hatalardan biridir.

Çözüm: Overlay özelliğine sahip Steam ve Discord gibi kaplama benzeri bir özelliği olan tüm programları kapatmayı denemelisin. Bu adım hatayı çözmüyorsa bu durumda League of Legends klasöründeki config ve data klasörlerini silmeyi denemelisin.

Unexpected Login Error

Bu hata genellikle bağlantınızın kötü olduğunu gösteren bir hatadır. Bu nedenle oyuncuların güncellemeleri indirmesine ve aynı zamanda oyuna giriş yapmasına engel olur. Bu hata aynı zamanda en çok karşılaşılan hatalardan biridir.

Çözüm: Öncelikle bağlantınızı kontrol etmelisin. Modemi kapatıp yeniden açmalısın. Hata devam ederse bir hız testi gerçekleştirmelisin. Hız testinde problem gözükmüyorsa DNS adresinizi değiştirmelisin. Sorun yaşanmaya devam ediyorsa internet servis sağlayıcısı ile iletişime geçmelisin.

Bilinmeyen Bir DirectX Hatası

Bu DirectX hatası, grafik kararsızlıkları yaşandığı zaman ortaya çıkar. Basit bir biçimde hatanın yaptığı şey League of Legends istemcisinin başlamasına engel olmaktır. Hatanın oluşma sıklığı konusunda net konuşmak mümkün değildir. Ancak hatanın sık karşılaşılan hatalardan biri olduğu kesindir.

Çözüm: Bu hatayla karşılaştığın zaman ilk yapman gereken ekran kartı sürücüsünü güncellemek olmalıdır. Sorun yaşanmaya devam ediyorsa League of Legends dosyalarının içinde yer alan game.cfg dosyasını silmek probleme çözüm olacaktır.

League of Legends Hata Kodu 002

Hata Kodu 004 kısmında olduğu gibi bu hatanın çıkış noktası yine yama indirme konusunda yaşanan problemlerdir. Yama indirme ve uygulama konusunda problem yaşandığı için oyuna giriş yapamaz duruma gelirsin. Ancak hatanın ortaya çıkma sıklığı oldukça azdır.

Çözüm: Bu özellikle depolama alanıyla ilgili bir problemdir. Bilgisayarında yeteri kadar yer olduğuna dikkat etmelisin. Eğer yer konusunda bir problem yoksa kullandığın güvenlik yazılımını kontrol etmeni öneririm. Bazen güvenlik yazılımları oyunun güncelleme aracını engellerler.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap