Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Lee Sin CT (Counter): Lee Sin Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Lee Sin CT (Lee Sin counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Lee Sin karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-65]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Lee Sin karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Lee Sin karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Lee Sin counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Lee Sin counter taktikleri

Lee Sin enerji toplayabilmek için pasif yeteneğinden güç alır. Pasif yeteneğini kullanıp otomatik saldırı yaparak enerji toplar. Otomatik saldırılarına engel olabilirsen enerji toplamasına da engel olmuş olursun. Bu durumda yeteneklerini kullanıp kaçma şansı elde edemeyeceği için çok fazla hamle şansı kalmayacaktır.

Lee Sin’in baskın potansiyeli çok ama çok yüksektir. Genellikle Q yeteneğini kullanarak baskın düzenlemeye çalışacağı için bu yeteneğe karşı etkileşimin çok ama çok önemlidir. Bir şekilde Q yeteneğinden sıyrılmayı denemelisin. Bunu başardığın zaman baskın potansiyelini tamamen etkisiz hale getirmiş olursun. Dikkatli oynarsan bu hedefine ulaşmayı başarabilirsin.

Lee Sin counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Lee Sin 6. seviye olduktan sonra Q yeteneğine dikkat etmelisin. Çünkü bu yeteneği bir taşıyıcı şampiyona tutturduğu zaman hızlı bir şekilde dalış yapıp onu kendi takımının önüne atmaya çalışacaktır. Bu nedenle takım savaşlarını kaybetmek zorunda kalabilirsin. Tank olan takım arkadaşlarından Q yeteneğini engelleme konusunda destek almaya çalışmalısın.

Haritadaki görev noktalarına totem eklemeyi düşünmelisin. Çünkü Lee Sin hemen hemen tüm görevleri tek başına yerine getirme şansına sahiptir. Belirli bir süre haritada gözükmezse onun bir şeyler peşinde olduğunu hemen anlamalısın. Özellikle ejder bölgesine dikkat etmeli ve buradaki görüşü yitirmemeye çalışmalısın. Aksi durumda hiç beklemediğin bir anda ejder kaybedebilirsin.

Karşında Lee Sin varsa çizme seçiminde zırh veren Ninja Tabisi eşyasını almayı düşünmelisin. Bu sayede ondan gelecek hasarı engellemeyi başarabilirsin. Özellikle maksimum düzeyde tehlike olmaya başladığı zaman onun kombinasyonlarına engel olmak için bu eşyaya ihtiyacın olacaktır. İşini şansa bırakmamalı ve onun karşısında hazırlıklı olmalısın.

Lee Sin'in potansiyeli

Lee Sin özellikle 2. ve 3. seviyelerde güç patlaması yaşar. Çünkü bu seviyelerde hareketlilik kazanır ve aynı zamanda seni yavaşlatmayı başarabilir. Bu seviyelerde gerçekleştirilecek olan baskınlara karşı ayık davranmalısın. 3. seviyede deneyeceği baskın için yem olmak istemiyorsan mutlaka ama mutlaka koridordaki totem alanlarını iyi değerlendirmelisin.

Lee Sin, 6. seviye olduktan sonra çok önemli bir güç patlaması yaşar. Çünkü bu seviyeden sonra hedef belirlediği oyuncuyu alıp takım arkadaşlarının ortasına atabilme şansına sahip olacaktır. Bu hamlelerinde onu hemen ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Bunu yapamıyorsan onun karşısında dayanıklı olabileceğin seçimlere yönelmelisin.

Lee Sin’in bir diğer güç patlaması yaşadığı dönem Eclipse eşyasını tamamladığı dönemdir. Q yeteneğini bir şekilde isabet ettirmeyi başardığı zaman bu eşyanın gücünden maksimum düzeyde yararlanabilme fırsatını elde edecektir. Bu nedenle Q yeteneğine yakalanmamak için elinden geleni yapman son derece önemlidir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap