League of Legends'ta Sıradaki Şampiyon Güncellemeleri

League of Legends zaten çok büyük bir şampiyon havuzuna sahip olmasına rağmen yakında oyuna yeni eklemeler yapılacak. Bununla birlikte bazı şampiyonlar baştan aşağı güncellenerek daha modern bir yapıya sahip olacaklar. League of Legends'a gelecek olan yeni şampiyonlar ve büyük güncellemeler ile oyun farklı bir yapıya bürünecek.

League of Legends, 2009 yılının başlarında piyasaya sürüldükten sonra hızla ivme kazandı. Şu anda oyunda 150'den fazla şampiyon var. Eski şampiyonların bazıları hem grafik hem de oyun anlamında diğerlerine göre geri kalmış durumdadır. Fakat, Riot Games'in bu şampiyonları canlı tutmak için çeşitli planları var.

Son güncelleme: Dr. Mundo

Riot Games büyük şampiyon güncellemelerini rework olarak adlandırır. Son rework ise Zaun'dan Dr. Mundo'ya aittir. Bu güncelleme sonrasında Dr. Mundo çok daha büyük bir hale geldi. Kimyasal olarak geliştirilmiş bir fiziğe sahip oldu. Yetenekleri fiziğiyle doğru orantılı olacak şekilde geliştirildi.

Dr. Mundo için gerçekleştirilmiş olan rework sonrası şampiyon, gücünü kullanması için Zaun üretimi kimyasallardan faydalanır. Bununla birlikte şampiyon, yeni görünümüyle daha dinamik hale gelmiştir. Süper tanka dönüşen Dr. Mundo, oyuncuların kullanabileceği çok daha basit bir şampiyona evirilmiş durumdadır.

Son şampiyon: Akshan

Akshan, Rogue Sentinel lakabını kullanır. Bu şampiyon sadece görselleri ve benzersiz oynayışıyla dikkat çekmez. Aynı zamanda kendine özgü yeteneğiyle de oyuna farklı bir hava kazandırmaktadır. Müttefiklerini ölümden geri getirebilme özelliğiyle oldukça farklı bir mekaniğe sahiptir.

Akshan oldukça özel bir tarza sahiptir. Oyuncuların yeni mekanik hasretini tam anlamıyla gidermiş gibi görünmektedir. Müttefikleriniz ölürken onları kurtaracak bir biçimde sorumluluk alabilirsiniz. Üstelik gri tonlara sahip ekranın sıfırlanmasını beklemeden müttefikleri ölümden geri getirebilme şansınız vardır.

Gelecek şampiyon: Vex

Vex bir anlamda karanlığı temsil eden bir şampiyondur. Kled'in 2016 yılında piyasaya çıktığı düşünülerse, Vex uzun bir aradan sonra Yordle ailesine katılacak bir şampiyon olacak. Vex özellikle Viego'nun hikayesinde büyük bir rol oynamaktadır. Görselleri ve oynanışıyla kesinlikle heyecan verici bir katkı olacak.

Riot Games'in Vex ile gerçekleştirmek istediği şey sinir bozucu bir şampiyon ortaya çıkarmaktır. Bu nedenle Vex tamamen korku odaklı bir şampiyon olacak. Rakiplerini Gloom ile işaretleyerek bir sonraki saldırısıyla ilave hasar vermeyi başaracak. Vex karşısında bir düşman ne kadar fazla ileri atılma gerçekleştirirse o kadar fazla avantaj kaybedecek.

Gelecek güncelleme: Udyr

Riot Games, Sezon 11 için anket sonuçlarını yayınladıktan sonra bir sonraki görsel güncelleme alacak şampiyonun Udyr olduğu kesinleşmişti. Geliştirici ekip, gelecek yıl sadece görsel güncellemeyle yetinmeyecek, aynı zamanda şampiyonun yeteneklerini elden geçirerek ona kapsamlı bir rework gerçekleştirecek.

Şimdilik elde edilen bilgilere göre Udyr'in yeni yetenekleri Volibear, Ornn ve Anivia gibi yarı tanrılarla bağlantı olacak. Udyr, doğrudan bu tür yarı tanrı şampiyonların yeteneklerini kopyalamayacak. Bunun yerine yetenekleriyle kendi gelişmiş güçlerine sahip olacak.

Çoğu görsel güncellemede olduğu gibi söz konusu Udyr güncellemesi onun Freljord'un diğer şampiyonlarıyla olan bağlantısını derinlemesine ortaya koymuş olacak. Udyr, hem fiziksel hem ruhsal güç kullanarak kendi bölgesinde deneyi korumayan bir şampiyondur. Gelecek güncellemenin bununla orantılı olacağını söyleyebiliriz.

Olası güncelleme: Shyvana ve Skarner

Riot Games'in görsel güncelleme anketindeki sonuçlardan yola çıkarsak ikinci ve üçüncü sırayı alan şampiyonlar Shyvana ve Skarner olmuştu. Bu nedenle bir sonraki olası görsel güncellemenin bu iki şampiyonu kapsayacağını düşünürsek yanlış yapmış olmayız.

Aslında Shyvana'nın tam olarak neye evirileceğini Ruined Shyvana isimli kostümden görebiliriz. Fakat Skarner için aynı şeyi söylemek pek mümkün değildir. Her iki şampiyonun yetenekleri gerçekten benzersiz durumda olsa bile mevcut şampiyonlarla rekabet edebilmek için biraz daha sevgiye ihtiyaçları vardır.

Rework alacak şampiyonlar veya görsel güncelleme alacak şampiyonlar olsa bile Riot Games'in 2022 yılı için farklı önceliklere sahip olduğu unutulmamalıdır. Öncelikle oyun sistemindeki ilerlemeye yönelik ödüllendirmeler devreye sokulacak. Daha sonra ise haritaya yönelik birkaç değişiklik gerçekleştirecek.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap