League of Legends Arcane Dizisi: Çıkış Tarihi, Fragmanlar, Diğer Detaylar

League of Legends dünyasından sonunda bir dizi çıkıyor. Riot Games'in Netflix platformunda yayınlanacak olan Arcane dizisi bu anlamda bir ilk olacak. Arcane dizisinin çıkış tarihi, oyuncu kadrosu, hikaye sızıntıları ve daha fazlası dahil olmak üzere pek çok bilgi şimdiden ortalıklarda dolaşıyor.

League of Legends dünyasından fırlayıp gelen Arcane dizisinde, kız kardeşler Jinx ve Vi arasında yaşanan beklenmedik olaylar ana hikaye olacak. Dizinin hikayesi gereği League of Legends dünyasının sıkı takipçileri Zaun ve Piltover bölgelerini çok daha yakından tanıyacaklar.

Riot Games'in ilk televizyon dizisi

League of Legends'ın televizyon ekranlarına gelmesi anlamına gelen Arcane dizisi, Riot Games'in 2019 yılından beri üzerinde çalıştığı bir projedir. Ekim ayında başlayan çalışmalarda elde edilen ilerleme oyunun 10. yıl kutlamaları sırasında resmi olarak açıklandı. Dizide hikayenin Jinx ve Vi etrafında döneceği kesinleşti.

Daha sonra Riot Games'in oluşturduğu Adobe Spark sayfasında dizideki konunun detaylarına yer verildi. League of Legends dünyasının kız kardeş ikilisinden biri olan Jinx ve Vi'ın kökenlerine inileceği doğrulandı. Bununla birlikte onları birbirinden ayıracak olan gücün açığa çıkarılacağı belirtildi.

Arcane, Netflix'te ne zaman yayınlanacak?

Riot Games, Arcane'in ilk kısmının 6 Kasım 2021 tarihinde yayınlanacağını duyurdu. Netflix platformunda yayınlanacak olan Arcane dizisi için net bir tarih belirtilmiş değil. League of Legends'ın animasyon serisi çıkış yaptığında tüm bölümlerin bir kere platforma eklenmesi bekleniyor.

  • ACT 1: Bölüm 1-3, 6 Kasım 2021 (Her bölüm ortalama 40 dakika olacak)
  • ACT 2: Bölüm 4-6, 13 Kasım 2021 (Her bölüm ortalama 40 dakika olacak)
  • ACT 3: Bölüm 7-9, 20 Kasım 2021 (Her bölüm ortalama 40 dakika olacak)

Aslında Riot Games, Jinx'in başrolde olacağı Arcane dizisini 2020 yılında çıkarmayı planlıyordu. Dizinin bir an önce yayınlanması için yoğun çaba sarf edilmesine rağmen, yaşanan global sağlık krizi nedeniyle dizi birçok kez ertelenmek durumunda kaldı.

Arcane dizisinin fragmanları

Riot Games'in Arcane dizisini duyurmasının ardından epey bir zaman geçmesine rağmen firma diziyi bekleyenlerin heyecanının diri tutmak için dönem dönem paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Bu nedenle, Arcane dizisi için resmi duyuru dahil olmak üzere pek çok kısa video paylaşıldı.

Arcane dizisine ait orijinal fragman 16 Ekim 2019 tarihinde görücüye çıktı. Yayınlanan fragmanda öncelikli olarak "ilerlemenin şehri" olarak bilinen Piltover'a yer verildi. Daha sonra ise "demir ve cam şehri" veya "batık şehir" olarak bilinen, Piltover'ın dumanlar ve karanlıkla dolu yeraltı şehri Zaun gösterildi.

3 Mayıs 2021 tarihinde Netflix tarafından oldukça kısa olan bir video paylaşıldı. 18 saniyelik kısa fragman, Arcane dizisinin Netflix'te yayınlanacağının resmi duyurusu yapıldı. Fakat paylaşılan videoda, karakterlerin animasyonları dışında daha önce bilinenden farklı bir şeyler yer almıyordu.

Aradan yaklaşık 1 ay geçtikten sonra 11 Haziran 2021 tarihinde Riot Games, Arcane dizisine ait "Görülecek Hesap" isimli bir kesit paylaştı. Bu kesit, dizinin içinden gelen en önemli bilgileri içeriyordu. Yayınlanan videoda Jinx'in bir şeylerin peşinde olduğu açıkça görülüyordu.

Aradan belirli bir süre geçtikten sonra 20 Eylül 2021 tarihinde Arcane dizisinin resmi Twitter hesabından kısa bir video paylaşıldı. Paylaşılan videonun içerisinde dizide yer alacak diğer birkaç şampiyona yer verildi. Bu video aynı zamanda Arcane resmi hesabından paylaşılan ilk bilgi oldu.

25 Eylül 2021 tarihinde Netflix'in hayranlara yönelik olarak gerçekleştirdiği global TUDUM etkinliği sırasında Arcane'in uzun olan ilk resmi fragmanı yayınlandı. Efsanenin başlangıcı olarak tanımlanan video, aynı zamanda diziyi bekleyenleri Arcane dünyasına davet etme amacı içeriyordu.

Arcane dizisi ne hakkında olacak?

Arcane dizisi, League of Legends dünyasının iki ele avuca sığmayan karakteri kız kardeşler Jinx ile Vi'ın başlangıç hikayesine odaklanıyor. Hikayenin tam olarak ne olduğu belli olmasa bile fragmanlardan elde edilen bilgilere göre Arcane, kız kardeşlerin Piltover ve Zaun'un sokaklarında geçen çocukluklarını ele alacak gibi görünüyor.

League of Legends dünyasının hikayesini yakından takip edenlerin bildiği gibi kız kardeş olmalarına rağmen Jinx ile Vi'ın araları pek iyi değildir. Jinx, çok büyük patlamalar gerçekleştirme arzusuyla yanıp tutuşan kötü şöhrete sahip bir isimdir. Vi ise kanun ve düzeni korumaya kararlı olan bir şeriftir.

Arcane dizisi, bu iki kız kardeşin ilişkilerinin dinamiklerini ele alarak nasıl siyah ve beyaz gibi iki farklı konumda olduklarını inceleyecek. Yayınlanan diğer kesitlere ve videolara bakıldığında League of Legends dünyasında yer alan diğer şampiyonlardan bazılarıyla karşılaşma fırsatı elde edeceğiz.

Arcane dizisi nerede geçecek?

Arcane dizisi Runeterra dünyasının teknolojik olarak en ileride olan topraklarında, Piltover ve Zaun'da geçecek. Şimdiye kadar dizinin farklı bölgelere ait herhangi bir görüntü paylaşılmadı. Bu nedenle dizinin hikayesinin bu iki bölgede geçeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Piltover, okyanusun yukarısındaki karalıklarda yer alan Valoran şehrinin merkezidir. Hextech teknolojisinin merkezi olan bu yer, aynı zamanda dev hava gemileriyle tanınır. Piltover genellikle sanat, ticaret ve buluşlarla dolu bir yer olarak tasvir edilir. Bu nedenle ona "Rönesans Şehri" yakıştırması yapılır.

Zaun, sanayi devriminin en karanlık yüzüdür. Piltover'ın altında yer alan bir tür yeraltı şehridir. Endüstriyel kimyasallar, çılgın bilim insanları ve karanlıkla dolu bir yerdir. İnsanların burada yaşamak için çok şanslı olması gerekir. Bu nedenle Runeterra'nın en kötü karakterleri genelde buradan çıkar.

Arcane dizisinde hangi şampiyonlar yer alacak?

Arcane dizisinin seslendirme kadrosunda kimlerin yer alacağı henüz sır gibi saklansa bile dizide yer alacak şampiyonlarla ilgili bir takım çıkarımların yapılabildiğini söylemek gerek. Arcane dizisinde Piltover ve Zaun şehirleriyle bağlantılı olan şampiyonları görebileceğiz.

Bu şampiyonlara ek olarak Arcane dizisinde daha önce adı çeşitli hikayelerde geçmiş veya geçmemiş olan bir dizi karakter yer alıyor. Bu karakterlerin önümüzdeki dönemlerde birer şampiyona dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği şimdilik bilinmiyor.

Arcane dizisinde hangi ünlüler oynayacak?

Netflix tarafından yayınlanan sekiz karakter posterinin ardından projede yer alacak ünlü isimlerden bazıları belli oldu. Projede en dikkat çeken isim ise kesinlikle Bumblebee filminden hatırlanabilecek Hailee Steinfield denilebilir. Diğer önemli isimler ise Ella Purnell, Harry Lloyd ve Katie Leung şeklinde.

Arcane dizisi tamamen Riot Games tarafından finanse edilen bir projedir. Arcane dizisi, Riot Games'in daha önce çeşitli şampiyon animasyonlarında birlikte çalıştığı Fortiche Production tarafından yapıldı.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap