Kha'Zix CT (Counter): Kha'Zix Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Kha'Zix CT (Kha'Zix counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Kha'Zix karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-60]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Kha'Zix karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Kha'Zix karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Kha'Zix counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Kha'Zix counter taktikleri

Kha’Zix oyunun erken evresinde çok güçlü bir düello potansiyeline sahiptir. Pasif yeteneğinin sunmuş olduğu izolasyon sayesinde rakibine ekstra hasar verebilme şansına sahiptir. Ancak hemen maçın başında ilk kampı temizlerken onu rahatsız edebilirsen skor almayı başarabilirsin. Çünkü onun yetenek kiti orman kamplarını hızlı bir biçimde temizlemeye müsait değildir.

Pasif yeteneğinden gelen izolasyon özelliği Kha’Zix baskın düzenlediği zaman da geçerlidir. Baskın düzenlediği zaman minyon birliklerinden uzaklaşıp kaçmaya çalışırsan sana ekstra hasar verebilecektir. Burada doğru zamanı bekleyip hamle yapmak çok önemlidir. E yeteneğini kullandığı zaman bu güvenli bir şekilde kaçabilecek olduğun anlamına gelir.

Haritada yer alan görev noktalarından totemleri hiç eksik etmemelisin. Kha’Zix ilk olarak Q yeteneğini geliştirdiği zaman görevleri tek başına bitirebilme potansiyeline ulaşır. Özellikle ejder kontrolü için çok dikkatli hareket etmen gerektiğini bilmelisin. Takım olarak totem bırakmayı unutursanız bu size pahalıya mal olabilecektir.

Kha'Zix counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takım savaşlarında taşıyıcı şampiyonlara yakın oynamalısın. Çünkü Kha’Zix bir fırsatını bulup mutlaka onların yanına ulaşmaya çalışacaktır. Bunu yaptığın zaman aynı zamanda Kha’Zix’in izolasyon hasarına engel olmuş olursun. Takım savaşlarını kazanabilmek için taşıyıcılara ihtiyacın olacaktır.

Kha’Zix karşısında oynarken kitle kontrolünü kullanmak çok önemlidir. Kitle kontrolü onun suikast becerilerini ve kaçış potansiyelini düşürmektedir. Kha’Zix sıçradığı zaman onu yere çakılı bırakmalısın. Böylece hızlı bir şekilde girip hızlı bir şekilde çıkmasına engel olabilirsin. Bu Kha’Zix oyuncusunun hiç istemeyeceği bir şeydir.

Kha'Zix'in potansiyeli

Kha’Zix özellikle 6. seviyede, 11. seviyede ve 16. seviyede güç kazanır. Tüm bu seviyeler yeteneklerini geliştirdiği seviyelerdir. Hangi yeteneğini geliştirecek olursa olsun bir şekilde güç kazanmayı başaracağı için ekstra dikkatli olman ve ekstra özenli oynaman önemlidir.

Kha’Zix eşya bakımından cengaver güçlendirmesini aldığı zaman büyük bir güç patlaması yaşar. Çünkü bu geliştirme onun hasar çıkışını ve düello potansiyelini yükseltecektir. Kha’Zix’in almış olduğu eşyalara dikkat etmeli ve onun hasar potansiyelini düşürecek seçimler yapmaya çalışmalısın.

Kha’Zix aynı zamanda ilk önemli eşyasını tamamladığında güç patlaması yaşar. Bunun en büyük sebebi ise ekstra hasar ve ekstra düello potansiyeli kazanmasıdır. Duskblade of Draktharr eşyasını aldıktan sonra çok daha etkili bir şekilde baskın düzenleme fırsatı elde edecektir. Bu konuda dikkatli olmalı ve gerekirse takım arkadaşlarını uyarmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap