Kennen CT (Counter): Kennen Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Kennen CT (Kennen counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Kennen karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-59]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Kennen karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Kennen karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Kennen counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Kennen counter taktikleri

Kennen biraz dayanıksız olan şampiyonlardan biridir. Aynı zamanda oyunun erken evresinde koridordaki sürdürülebilirliği sağlayacak bir yeteneğe sahip değildir. Ona belirli aralıklarla rahatsız edici hasar verebilirsen koridordaki üstünlüğü ele geçirmeyi başarabilirsin. Özellikle pozisyonunu kaybettiği durumlara dikkat etmen gerekir.

Kennen kaynak tüketimi konusunda hassas bir şampiyondur. Çok fazla enerji kullandığı zaman onunla hasar takasında bulunmayı denemelisin. Çünkü yeteri kadar enerjisi yoksa sana cevap veremeyecektir. Örneğin Q yeteneğini kullandığı zaman ona doğru bir hamle yapmayı deneyebilirsin. Bu her açıdan hasar takasında seni üstün çıkaracak bir hamle olacaktır.

Kennen karşısında hasar takaslarını çok fazla uzatmamalı ve gerektiğinde geri çıkmalısın. Hasar takasları uzarsa pasif yeteneği sayesinde seni sersemletme şansına sahip olacaktır. Bunun yerine kısa süreli hasar takaslarını kovalamalı ve her saldırının ardından geri çıkmalısın.

Kennen counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kennen’in özel yeteneği aynı anda birden fazla hedefi etkilediği sürece çok daha etkilidir. Bu sayede birçok şampiyona kitle kontrol etkisi uygulama şansını elde edecektir. Onun tüm takımını etki altında bırakmasına engel olmalısın. Özellikle ormanda ve Baron gibi hedeflerin etrafında savaşmamak için çaba göstermelisin.

Kennen biraz dayanıksız bir şampiyondur. Bu nedenle takım savaşlarında arka tarafa sızamadığı sürece pek bir etki gösteremez. Onun hamle yapmasına engel olabilmek için uzak mesafeden ona hasar vermeyi denemelisin. Aynı zamanda bulunduğun alanın sağında ve solunda totem kullanmalısın. Kennen ileri doğru atıldığında hemen geri kaçmayı denemelisin.

Kennen oyunun orta evresinde ayrık ittirme yapacaktır. Özellikle Işınlan büyüsü kullanılabilir olmadığı durumda tek hedefi bu olacaktır. Eğer böyle bir şey yaparsa mutlaka ama mutlaka onun karşısına birini göndermelisin. Alternatif olarak takım halinde 5’e 4 olacak şekilde takım savaşı başlatmayı düşünebilirsin.

Kennen'in potansiyeli

Kennen karşısında yakın dövüş şampiyonu ile oynuyorsan mutlaka savunmaya yönelik eşyalar almayı denemelisin. Aynı zamanda koridor aşamasında hayatta kalmanı sağlayacak eşyaları alarak koridoru kaybetmemek için çaba göstermelisin. Aksi durumda seni koridordan atmayı başaracaktır.

Kennen 6. seviye olduğu zaman oldukça güçlenir çünkü özel yeteneği alan etkisine sahiptir. Onun karşısında çok fazla agresif olmamaya özen göstermelisin. Özellikle özel yeteneği kullanılabilir durumdaysa çok daha dikkatli olmalısın. Özel yeteneğini kullandığı zaman etki alanından çıkmaya çalışmalı ve kendini güvenli bölgeye atmalısın.

Kennen, Zhonya’s Hourglass eşyasını aldıktan sonra takım savaşı potansiyeli önemli ölçüde artış gösterir. Bu eşya sayesinde çok daha kolay bir biçimde takım savaşı başlatabilir. Bu nedenle söz konusu eşya kullanılabilir olmadığında savaşmayı düşünmelisin. Böylece özel yeteneğini kullanma fırsatı elde edemeden onu ortadan kaldırman mümkün olabilecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap