Kayn CT (Counter): Kayn Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Kayn CT (Kayn counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Kayn karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-58]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Kayn karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Kayn karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Kayn counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Kayn counter taktikleri

Kayn özellikle hızlı bir şekilde kamp temizleme becerisiyle ön plana çıkan bir şampiyondur. Kampları hızlı bir şekilde temizleyerek önce en etkin olduğu orta evreye geçiş yapar ve kartopu etkisiyle fark yaratmaya çalışır. Buna engel olmak için koridorlardaki takım arkadaşlarından destek alıp ona erkenden baskı kurmayı denemelisin.

Sahip olduğu E yeteneğiyle birlikte epey eşsiz baskın yollarını deneyebilir. Haritaya yerleştirilmiş olan totemlerden kendini kurtarabilir ve koridorlara sürpriz bir şekilde baskın düzenleyebilir. Bu nedenle totem yerleştirirken klasik yerlerden daha çok ormanın derinliklerine totem yerleştirmeye çalışman çok daha doğru olacaktır.

Oyunun erken evresinde gerçek anlamda güçsüz bir şampiyondur. Geri düşmesi durumunda kesinlikle oyundan kopan bir şampiyondur. Bu nedenle baskınlar düzenleyerek onun etkinliğini kırmayı düşünebilirsin. Ormanda ona ne kadar fazla zorluk çıkarırsan bir o kadar iyi bir iş çıkarmış olursun.

Kayn counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kayn formunu yakaladığı zaman duvarlardan geçerek arka tarafta yer alan şampiyonlara ulaşmaya ve anlık hasarıyla onları etkisiz bırakmaya çalışacaktır. Bu nedenle takımında yer alan taşıyıcı şampiyonların ekstra dikkatli olması gerekir. Harita kontrolünü asla yitirmemeli ve onun nerede olduğunu görmeye çalışmalısın.

Rhaast formunda olduğunda oyun biçimi tamamen farklılık gösterir. Bu sefer takımı için olabildiğince hasar karşılamaya çalışır. En önemlisi taşıyıcı olan takım arkadaşlarına yer açmaya çalışarak işini garantiye almak için çaba gösterir. Bu konuda ona rahatsızlık verebilmek için doğru eşyaları almış olman çok önemlidir.

Kayn’ın bulunduğu takıma karşı üstünlük kurabilmek için kitle kontrolüne ihtiyacın olacaktır. Hangi formu seçerse seçsin Kayn’ı hareketsiz bıraktığın zaman onun işini bitirmiş olursun. Bu son derece zor bir iş olsa bile uygulandığı zaman oldukça verim alınabilen bir yöntemdir. Tek yapman gereken zamanlamayı doğru ayarlamaktır.

Kayn'ın potansiyeli

Kayn özellikle 2. seviye olduğu zaman çok güçlüdür. Çünkü yetenek kitinden gelen doğal bir sürdürülebilirlik becerisine sahiptir. Bu nedenle kampları hızlı bir şekilde temizleyerek ilk fırsatta baskın düzenlemeye çalışacaktır. Buna karşı hazırlıklı olman gerekir.

Kayn hangi formu seçerse seçsin gücüne güç katar. Formunu seçtikten sonra baskınları ve kamp temizleme becerisi çok daha iyi duruma gelir. Haritada yer alan hemen hemen birçok görevi yerine getirebilecek potansiyele sahip olur. Dönüşüm gerçekleştirmesine engel olabilirsen onu durdurmayı başarabilirsin.

Kayne özel yeteneğine erişim sağlamayamadığı sürece öldürülmesi oldukça kolay bir şampiyondur. Çünkü potansiyel hasardan ve hamlelerden kaçınma şansını yitirmiş olur. Ona karşı hamle yapmayı düşünmeden önce bu detayı mutlaka hesaba katmalısın. Özel yeteneğini ne kadar verimsiz kullanırsa senin için bir o kadar iyi olacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap