Katarina CT (Counter): Katarina Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Katarina CT (Katarina counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Katarina karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-56]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Katarina karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Katarina karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Katarina counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Katarina counter taktikleri

Katarina karşısında oynarken dikkat etmen gereken ilk şey E yeteneğidir. E yeteneğini kullanmış olan bir Katarina tüm saldırılara açık hale gelir. Bu nedenle çok dikkatli olman ve onun hareketlerini takip etmen gerekir. E yeteneğinin 1. seviyedeki bekleme süresi oldukça yüksektir. Bu süreyi avantajlı şekilde kullanmaya çalışmalısın.

Katarina’nın hasar potansiyeli pasif yeteneğinden gelen bıçaklarda yer alır. Bu bıçaklara çok yakın durmamalısın. Aynı zamanda Katarina ile aranda birkaç minyon olmasını sağlamalısın. Böylece fırlattığı Q yeteneğinin sana denk gelmesine engel olmuş olursun.

Katarina haritada gezinmeye başladığı zaman hemen onun arkasından gitmemelisin. Nehir bölgesinde görüşün yoksa aşırı dikkatli olmalısın çünkü bu sana karşı kurulan bir tuzak olabilecektir. Katarina gezintiye çıktığı zaman koridoru ittirmeli ve kuleye olabildiğince hasar vermeye çalışmalısın.

Katarina counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Katarina’nın hasar potansiyeli oldukça yüksektir ama bunu gösterebilmek için hareketlilik kabiliyetinden ödün vermesi gerekir. E yeteneğinin bekleme süresini sıfırlamayı başaramadığı sürece çok büyük sıkıntı yaşar. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmak için özel yeteneğindeki yoğunlaşmayı bekleyebilirsin.

Dar alanlarda savaşmama konusunda takım arkadaşlarını uyarmalısın. Katarina içeri girip tüm hasarını yansıtabildiği sürece etkilidir. Ona çok fazla dar alan bırakmazsan hasar uygulama şansı bırakmamış olursun. Katarina’nın çok kısa sürede çok yüksek derecede hasar verebileceğini unutmaman gerekir.

Katarina’yı durdurmak için tek çözüm kitle kontrol yetenekleri değildir. Aynı zamanda takımının dayanıklı olmasını sağlayarak onun karşısında durabilirsin. Skor elde etmeyi başaramadığı sürece yeteneklerini sıfırlama şansı elde edemeyeceği için etkinliği epey azalacaktır. Dayanıksız bir şampiyonla oynuyorsan mutlaka savunmana katkı sağlayacak eşyalar tercih etmelisin.

Katarina'nın potansiyeli

Katarina ilk eşyasını bitirdikten sonra çok ciddi bir güç patlaması yaşar. Çünkü bununla sürdürülebilirlik elde etmiş olur ama aynı zamanda anlık hasar potansiyelini yükseltir. İlk eşyasını bitirdikten sonra sürekli olarak hasar takaslarına girmeye çalışacaktır. Can yenileme becerisini asla hafife almamalısın.

Takım savaşlarının yaşanmaya başladığı evrelerde taşıyıcı şampiyonuna dikkat etmelisin. Katarina bir şekilde ona ulaşıp onu ortadan kaldırmaya çalışacaktır. Etrafında doğru bir şekilde konumlanmayı başarırsanız takımın taşıyıcı şampiyonunu korumayı başarabilirsiniz. Bu Katarina’nın etkinliğini azaltacak bir hamledir.

Katarina, Zhonya’nın Hourglass eşyasını bitirdikten sonra çok dikkatli olmalısın. Çünkü bu eşya kullanılabilir olduğunda takım savaşı başlatma konusunda istekli olacaktır. Kolayca takımın içerisine girip daha sonra oradan uzaklaşmaya çalışacaktır. Kitle kontrol yeteneklerini bu gibi durumlara saklamalı ve onun hamlelerini boşa çıkartmak için çaba göstermelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap