Karthus CT (Counter): Karthus Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Karthus CT (Karthus counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Karthus karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-54]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Karthus karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Karthus karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Karthus counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Karthus counter taktikleri

Karthus oyunun erken safhasını farm yapmaya ayıracaktır. Amacı ise güç patlaması yaşayacağı zamana hızlı bir şekilde gelmektir. Karthus özel yeteneğine ulaştığı zaman etkisini göstermeye başlayan şampiyonlar arasında yer alır. Ormanda onun seviye almasını geciktirmeyi başarırsan iyi bir çıkartmış olursun.

Karthus 6. seviye olduktan sonra haritaya dikkat etmelisin. Haritanın herhangi bir yerinden kendi takım arkadaşlarına destek olabilecek bir şampiyondur. Çok uzakta olsa bile takım savaşlarını etkileyebilme potansiyeline sahiptir.

Karthus’un düello potansiyeli oldukça düşüktür. Aynı zamanda mana problemi yaşaması olasıdır. Ormanda onu bulup rahatsız edersen canını epey sıkabilirsin. Güçlü bir şampiyon seçmiş durumdaysan bunu mutlaka yapmaya çalışmalısın.

Karthus counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Karthus’un pasif yeteneği dar alanda yaşanacak savaşları muazzam bir biçimde etkiler. Çünkü dar alanda olmak potansiyel bir biçimde hasar verme becerisini güçlendirir. Öldükten sonra bile hasar vermeye devam edebilecek olmasına dikkat etmelisin. Pasifinden kurtulmayı başarırsan herhangi bir ek hasar almazsın.

Orman bölgesinde takım savaşı yapmak gibi bir hataya düşmeden oynamalısın. Çünkü Karthus bu tür alanlarda yetenek kitinden maksimum verim almayı başarır. Bu tür durumlara karşı dikkatli olmalısın ve savaştığın noktaya gerçekten çok dikkat etmelisin.

Karthus’un R yeteneği yoğunlaşmalı bir yetenektir. Onu durdurmayı başarırsan takım arkadaşlarını korumuş olursun. Kitle kontrol etkisi uygulamak veya onu öldürmek özel yeteneği kullanılamaz hale getirmek için önemli bir adımdır.

Karthus'un potansiyeli

Karthus özel yeteneğine ulaşır ulaşmaz eskisi gösteren şampiyonlar arasında yer alır. 6. seviye olduğu zaman global olarak harita baskısı yaratmaya başlar. Bunu aklında bulundurmalı ve olası düellolardan çıktığında Karthus’un hamle yapabileceğini aklına getirmelisin.

Karthus eşyalarını tamamlamaya başladıkça hasar potansiyelini yükseltmeye başlar. Bir şekilde özel yeteneğini kullandırtmamak için çaba göstermen gerekir. Bu sayede taşıyıcı şampiyonları hasardan olabildiğince korumayı başarabilirsin.

Karthus için bir diğer güç patlaması çizmesini tamamladığı zaman gerçekleşir. Çizmeleri tamamlandıktan sonra yetenekleri daha fazla hasar vermeye başlar. Bu durum hasar takaslarından avantajlı bir şekilde çıkmasını sağlar. Bu nedenle can ve büyü direnci veren eşyalar almayı düşünmelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap