Kai'Sa CT (Counter): Kai'Sa Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Kai'Sa CT (Kai'Sa counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Kai'Sa karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-51]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Kai'Sa karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Kai'Sa karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Kai'Sa counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Kai'Sa counter taktikleri

Kai’Sa bekleme süresi oldukça düşük olan Q yeteneğiyle hamle yapmayı seven bir şampiyondur. Yeteneğin 1. seviyesinde bekleme süresi düşük olduğundan onunla minyon temizlemeye çalışır. Üstelik minyon dalgası olsa bile hasar takasında sana karşı üstünlük kurmayı başarabilecektir. Onunla hasar takasına girerken süreci çok fazla uzatmamaya çalışmalısın.

6. seviye öncesinde Kai’Sa herhangi bir kaçış yeteneğine sahip değildir. Bu seviyelerde çeşitli baskınlar düzenleyerek avantajı ele almaya çalışabilirsin. Ormancı takım arkadaşından destek almalı ve bu desteği olumlu bir şekilde sonuçlandırmaya çalışmalısın.

Hasar takası sırasında Kai’Sa’nın W yeteneği oldukça işe yaramaktadır. Çalılıkları ve görev noktalarını bununla kontrol edebilen bir şampiyondur. Minyon dalgalarının arkasında kalırsan bu yeteneği sana karşı kullanamaz. Bu yetenekten kaçınabilmek oldukça kolaydır çünkü animasyonu oldukça yavaştır ve üstelik bir gecikme süresi vardır.

Kai'Sa counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kai’Sa ile hasar takasına gireceksen kısa süreli hasar takaslarını tercih etmelisin. Uzun süreli hasar takasları pek bir işe yaramaz. Hasar takası sürecini uzatırsan onun pasif yeteneğinden faydalanmasını sağlarsın. Bu durumda hasar takaslarından avantajlı çıkacak taraf o olacaktır. Bunun için dolumlarının bitmesini bekleyip sonra tekrar hamle yapmak daha doğrudur.

Kai’Sa özellikle agresif destek şampiyonlarına karşı çok büyük problem yaşar. Koridorda baskı kurarak ona karşı çeşitli avantajlar elde edebilirsin. Hem farm yapmasına engel olursun hem de hasar takası hamlelerine doğru şekilde karşılık verebilirsin.

Kai’Sa oyunun orta ve son evresinde hareketlilik konusunda muazzam avantajlar elde etmeye başlar. Bu nedenle maç içerisindeki pozisyonuna çok dikkat etmelisin. Canın az olduğunda R yeteneğini kullanarak yanına gelebileceğini unutmamalısın.

Kai'Sa'nın potansiyeli

Kai’Sa özellikle Q yeteneğini geliştirdiği zaman rakiplerini ezip geçecek bir konuma ulaşır. Bunun için seçtiği eşyalara ekstra dikkat etmen gerekir. Q yeteneğini geliştirdiği zaman bire bir mücadelelerden olabildiğince kaçınman gerekir. Çünkü bu tür mücadelelerden her zaman o daha kazançlı çıkacaktır.

Kai’Sa’nın en önemli özelliği hemen hemen tüm taşıyıcı şampiyonlara karşı bire bir mücadele edebilecek olmasıdır. Özellikle 3. seviyeye ulaştığı zaman çok büyük bir avantaj elde eder. Yalnız başınayken onunla savaşmaya çalışmamalısın. Destek rolündeki arkadaşının yardımına başvurmalı ve hasar takaslarını bu şekilde gerçekleştirmelisin.

Kraken Slayer eşyasını almadığı sürece tank şampiyonlara karşı verdiği hasar oldukça düşük olur. Pasif yeteneğiyle daha fazla hasar verebilmek için Q ve W yeteneğiyle hasar vermesi gerekir. Üstelik pasif yeteneğin kaybedilen cana göre hasar vereceğini unutmamalısın. Canın az olduğundan ortalarda pek gözükmemelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap