Jax CT (Counter): Jax Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Jax CT (Jax counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Jax karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-47]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Jax karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Jax karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Jax counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Jax counter taktikleri

Jax’in E yeteneği oyunun başlangıcında çok yüksek bir bekleme süresine sahiptir. Bu yetenek genellikle en son maksimum seviyeye çıkartılan yetenektir. Bu yeteneği bekleme süresindeyken onu rahatsız etmeye çalışmalı ve bir anlamda minyon biçmesine engel olmaya çalışmalısın.

Jax orman bölgesini hızlı bir şekilde temizleme potansiyeline sahiptir. Üstelik bunu çok fazla can kaybetmeden gerçekleştirebilir. Bu nedenle oyunun erken safhasında onu kolayca öldürme şansın yoktur. Ancak canının az olduğunu fark edersen hemen ona doğru hamle yapıp skor almaya çalışabilirsin.

Genellikle Jax oyuncuları oyunun erken aşamasında ejder almaya çalışırlar. Bu sayede takımlarına ekstra katkı sağlarlar. Bunu aklından çıkarmamalısın ve gerekirse o yöne doğru hamleler yaparak buna engel olmalısın. Oyunun erken aşamalarında ejder bölgesine totem bırakmak oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Jax counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Jax oyundaki en iyi ayrık ittirme şampiyonlarından biridir. Ancak takım savaşlarında etkinliği önemli ölçüde azalır. Takım arkadaşlarının yanında olduğu zaman kitle kontrolü uygulayarak ona odaklanmalı ve onu ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Ama bunu yaparken bire bir mücadeleden olabildiğince kaçınmalısın.

Jax’in en güçlü yeteneği E yeteneğidir. Bu yeteneği kullandığı zaman basit saldırılara karşı dayanıklı hale gelir ve aynı zamanda alan hasarını önemli ölçüde azaltır. Bunu aklından çıkarmadığın sürece ona karşı doğru hamleler yapmayı başarabilirsin.

Jax ayrık ittirme yapmayı çok seven bir şampiyondur. Zaten seçilme sebeplerinin başında bu gelmektedir. Ancak takım arkadaşlarınla birlik olup rakip takımı takım savaşına zorlarsan Jax’in olmadığı bir karşılaşmayı daha kolay kazanabilirsiniz.

Jax'in potansiyeli

Jax 6. seviye olduğu zaman mükemmel bir güç patlaması yaşar. Pasif özelliğiyle ekstra hasar kaynağı açılmış olur. Hem saldırı hem savunma yönünde avantaj sunan bu yetenek açıldığı zaman onunla bire bir mücadele etmek neredeyse imkansız hale gelir.

Jax en önemli iki eşyasını tamamladıktan sonra hemen hemen her bire bir mücadelede üstün çıkacak taraf haline gelir. Bu nedenle onu durdurmak oldukça zor olur. Jax aldığı hem saldırı gücü hem yetenek gücü eşyalarından güç kazanmayı başarır. Bu açıdan özellikle dikkat edilmesi ve karşısında durmak için can veren eşyalar alınması gereklidir.

Eşyalardan söz etmişken bu iki eşyadan ilki Blade of the Ruined King eşyasıdır. Bu eşya onun sürdürülebilirliğine katkı sağlar. İkinci eşya ise yetenekleriyle çok daha uyumlu olan Trinity Force eşyasıdır. Bu iki eşyayı tamamladıktan sonra muazzam bir güç artışı yaşar.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap