Jarvan IV CT (Counter): Jarvan IV Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Jarvan IV CT (Jarvan IV counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Jarvan IV karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-46]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Jarvan IV karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Jarvan IV karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Jarvan IV counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Jarvan IV counter taktikleri

Jarvan IV E yeteneğinden gelen saldırı hızı ile hasar sürekliliği olan bir şampiyondur. Düello konusunda iyi bir şampiyon değilsen onunla düello yapmaya çalışmamalısın. Ayrıca hazırlıksız yakalanmak gibi bir hata yaparsan saldırı hızıyla sana karşı üstünlük kurabileceğini unutmamalısın.

Jarvan IV özellikle 2. seviye baskını düzenleme konusunda iyi bir şampiyondur. Koridordaki takım arkadaşlarına göz atmalı ve durumu kontrol etmelisin. Aksi taktirde Jarvan IV’ten gelebilecek bir baskın karşısında hazırlıksız yakalanman söz konusu olabilecektir.

Herhangi bir hareketlilik yeteneğine sahip sahip değilsen Jarvan IV’ün R yeteneğine karşı dikkatli olmalısın. Çünkü bu yeteneğin etki alanında kaldığın zaman hayatta kalma şansın oldukça düşük olacaktır. Onun karşısında oynarken yeteneklerinin bekleme sürelerini daima kontrol etmelisin.

Jarvan IV counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Jarvan IV etkili olabilmek için E ve Q yetenekleriyle bir kombinasyon yapmak zorundadır. Hasar potansiyelinin büyük bir kısmı buradan gelmektedir. Bu kombinasyona karşı dikkatli olmanda fayda vardır. Özellikle bayrak zemine yerleştirildiği zaman ardından bir hamle geleceğini tahmin etmen gerekir.

Jarvan IV’ün tercih ettiği build oyunun kaderini değiştirebilecektir. Bu yüzden onun yapacağı seçimlere dikkat etmelisin. Jarvan IV takımı için bir ön saf şampiyonu olabileceği gibi takımının hasar potansiyelini karşılayan bir şampiyon da olabilecektir. Eşyalarına göz atmalı ve durumu değerlendirmelisin.

Jarvan IV’ün oyun planı pek yaratıcı değildir. Genelde hamleleri ve neler yapacağı çok belli bir şampiyondur. Belirli noktalara totemler yerleştirmek onun etkinliğini önemli ölçüde azaltır. Çünkü Jarvan IV’ün hareketlerini takip etmek demek onun yeteneklerinden kaçabilmek anlamına gelir.

Jarvan IV'ün potansiyeli

Jarvan IV özellikle 2. seviye olduğunda güç patlaması yaşar. Bu seviyede mutlaka bir baskın denemesi yapacaktır. Bu konuda dikkatli olmalı ve koridorlarını korumaya çalışmalısın. Bunun için başlangıçtaki totem yerleşimini iyi yapman gerekir.

Jarvan IV ayrıca 6. seviye olduğunda ikinci kez güç patlaması yaşar. Çünkü özel yeteneğini açtığı zaman ekstra işlevsellik kazanır. Baskın düzenleme ve rakibi köşeye sıkıştırma konusunda çok önemli hamleler yapabilir. Jarvan IV’ün bu tür hamlelerine karşı dikkatli olmalısın.

Jarvan IV özellikle 13. seviye olduğu zaman ondan beklenenden daha fazlasını yapabilme fırsatına sahip olur. Bu noktada E yeteneği maksimum seviyeye çıkmış olur ve takım arkadaşlarına ekstra saldırı hızı kazandırır. Bu saldırı hızı takım savaşlarının gidişatını değiştirebilecek bir etkidir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap