Janna CT (Counter): Janna Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Janna CT (Janna counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Janna karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-45]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Janna karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Janna karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Janna counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Janna counter taktikleri

Janna sürekli olarak basit saldırıları ve W yeteneği ile seni rahatsız etmeye çalışacaktır. Onun karşısında yakın dövüş şampiyonu kullanıyorsan çok fazla ileri çıkmamaya özen göstermelisin. Totem yerleştirirken dikkatli davranmaya çalışmalısın. Aksi durumda seni yakalayıp hasar takasından avantajlı çıkabilecektir.

Janna genellikle çalılığın içerisinde durup Q yeteneğini kullanarak seni havaya fırlatmaya çalışır. Sana doğru gelen kasırgadan sıyrılmaya çalışmalısın. Çünkü bu yetenek maksimum süreyle yoğunlaştığı zaman çok fazla hasar verir. Bu durum koridor aşamasında istemediğin bir durumdur.

Janna kalkanı olmadığı sürece hasar takasında bulunmaya çalışmayacaktır. Bu onun genel oyun stilini yansıtır. Hasar takaslarına girmek için çaba gösteriyorsan mutlaka ama mutlaka onda kalkan yokken bunu yapmalısın. Kalkanı bekleme süresinde olduğu zaman bu süreyi iyi değerlendirmelisin.

Janna counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Janna totem yerleştirme görevini yerine getirdikten sonra takımı için ihtiyaç duyulan harita görünürlüğünü elde etmiş olacaktır. Bu görevi yerine getirmeye çalışırken onun önüne çıkmayı başarırsan onu gafil avlayabilirsin. Özellikle nehirdeki hareketliliğe dikkat etmelisin.

Saldırı gücü şampiyonuyla oynuyorsan ve Janna bir şekilde öne geçip avantaj elde etmişse iyileştirme niteliğini azaltan eşyalardan birine yatırım yapmalısın. Bu sayede onun iyileştirme becerisini önemli ölçüde azaltmış olursun.

Her ne kadar Janna çok hareketli bir şampiyon olsa bile oldukça dayanıksız durumdadır. Takım savaşları ve hasar takasları sırasında ayakta kalma şansı oldukça düşüktür. Takım savaşı başlamadan önce onu aradan çıkarmayı başarırsan çok iyi bir hamle yapmış olursun.

Janna'nın potansiyeli

Janna W yeteneğini ikinci seviyeye çıkardığı zaman güç patlaması yaşar. Bu sayede onunla hasar takasında bulunmak çok zorlaşır. Bir şekilde yeteneklerini takip etmeli ve W yeteneğini kullanılabilir durumdayken onunla hasar takasına girmekten kaçınmaya çalışmalısın.

Janna ilk eşyasını tamamladıktan sonra koridor aşamasında çok sinir bozucu bir şampiyona dönüşür. Neredeyse her fırsatta hamle yapıp rahatsız edici hasar vermeye çalışır. Bu nedenle ona doğru hamle yapıp seni sürekli rahatsız etmesine engel olman gerekir.

Janna özel yeteneğine kavuştuğu zaman ekstra güçlü olur çünkü bu yetenek ile işlevsellik açısından çok önemli bir avantaj elde etmiş olur. Hem kendini hem takımını koruma konusunda elde ettiği avantajı boşa çıkarmak için bir şekilde agresif oynamaya özen göstermelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap

Array ( ) 1