Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Ivern CT (Counter): Ivern Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Ivern CT (Ivern counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Ivern karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-44]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Ivern karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Ivern karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Ivern counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Ivern counter taktikleri

Ivern’e engel olabilmek için onun aynı anda 3 güçlendirme edinmesine engel olman gerekir. Bunun için yapman gereken ise nehirdeki çalılıklara totem koymaktır. Bu sana orman bölgesinde kontrol açısından muazzam bir avantaj sunacaktır.

Bir orman kampını işaretlemesi için pasifini harekete geçirmesi gerekir. Ivern’i bir şekilde pasif yeteneğini harekete geçirirken görürsen ona bir kez otomatik saldırı yapman yeterli olacaktır. Bu sayede yoğunlaşmasını engelleyebilirsin. Burada amacın onu yavaşlatmaktır.

Ivern ile oynayan bir takımın orman kampları işgale açıktır. Çünkü Ivern oyundaki birçok şampiyon ile bire bir mücadele edemeyecek kadar güçsüz durumdadır. Ancak etrafında yer alan şampiyonlara karşı dikkatli olmalısın. Gerektiğinde geri kaçmayı düşünmelisin.

Ivern counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ivern takımına yardımcı olabilmek için işlevsel türde eşyalar satın alır. Genellikle takım savaşı başlamadan önce seçimini yapar ve hedefi ortadan kaldırtmak için çaba gösterir. Bu durum Ivern’in takımına olumsuz yansır çünkü neredeyse hiç takım savaşı potansiyeli kalmaz.

Takımında ayrık ittirme yapabilecek birisi varsa bu oyuncunun ayrık ittirme yapmasını sağlamalısın. Böylece takım savaşlarından kaçınmış olursun. Bu sana ekstra katkı sağlayacak bir durumdur çünkü bu şekilde karşı takımda yer alan hasar veren bir şampiyonu eksiltmiş olursun. Bu durumda Ivern’in işlevselliği önemli ölçüde azalacaktır.

Ivern W yeteneğini kullanarak çalılıklara saklanıp takımı için görüş elde etmeye çalışacaktır. Yakınlara konuşlandırılmış bir çalılık varsa ona iki kişi baskın düzenlemeyi düşünebilirsin. Bu Ivern’in görüş etkinliğini kırabilmek için önemli bir hamledir.

Ivern'in potansiyeli

Ivern için özel olarak belirlenmiş bir güç patlaması evresi yoktur. Ivern genelde oyun başında bir güçlendirme çalmayı başardığı zaman avantaj elde eder. Çünkü senin büyük ölçüde geri düşmeni sağlar. Buna engel olabilmek için totem kullanmaya çalışmalısın.

Ivern 6. seviyeye geldiği zaman R yeteneğini açar. Bu onun baskın düzenleme potansiyelini önemli ölçüde yükseltir ama aynı zamanda ona harita üzerinde ekstra kontrol sunar. Bu güç patlamasını engelleyebilmek için onun kamplarını çalmalı ve gerektiğinde karşı baskın düzenlemeye çalışmalısın.

Moonstone Renewer onun için çok önemli bir eşyadır. Bu eşyayı tamamladığında ihtiyaç duyduğu pek çok niteliği yerine getirmiş olur. Diğer taraftan temel eşyalarını bitirebilmesi için aynı zamanda Staff of Flowing Water eşyasını alması gerektiğini unutmamalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap