Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Illaoi CT (Counter): Illaoi Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Illaoi CT (Illaoi counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Illaoi karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-42]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Illaoi karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Illaoi karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Illaoi counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Illaoi counter taktikleri

Illaoi minyon dalgalarını yönetme konusunda biraz problem yaşar. Bu nedenle maçın ilk aşamalarında onu kule altına hapsetmeyi deneyebilirsin. Bunu yaptığın zaman Illaoi daha çok manasını tüketmek zorunda kalacaktır. Bu koridor aşamasında aradığın avantajı sana sunacaktır.

Hasar takası söz konusu olduğunda E yeteneği oldukça önemlidir. Hasar takasını bu yetenek sayesinde gerçekleştirir. Bu yetenekten kaçmak aynı zamanda onun ekstradan altın kazanmasına engel olmak anlamına gelir. Bir hasar takasında bulunmak istiyorsan daha çok bu yeteneğin olmadığı anları kovalamalısın.

Illaoi bir şekilde E yeteneğiyle seni işaretlemiş durumdaysa onu alt edeceğine inanmıyorsan hemen oradan uzaklaşmalısın. Ahtapot kollarıyla uğraşmayı beklemeli ve alandan dışarı çıkmalısın. Bu ekstra hasar almana engel olacaktır.

Illaoi counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Illaoi’nin özel yeteneği özellikle takım savaşlarına muazzam bir etki sunmaktadır. Özel yeteneğini kullandığı zaman bir şekilde geri kaçmaya çalışmalısın. Dar alanlarda savaşmak gibi bir hataya düşmemek önemlidir.

Illaoi’nin en güçlü yanı ahtapot kollarından aldığı hasar potansiyeli ve aynı zamanda sürdürülebilirlik desteğidir. Bu nitelikler sayesinde Illaoi sürekli ayakta kalmayı başarabilmektedir. Bir şekilde onun can yenileme niteliğine engel olmaya çalışmalısın.

Illaoi’nin E yeteneği isabet ettiği şampiyonun bir kopyasını çıkarır. Bu kopya bir ruh şeklindedir ve Illaoi’nin ekstra altın kazanması için doğal hedeftir. Bir şekilde bu yetenekten kaçmalı ve güvenli oynamaya çalışmalısın. Aksi durumda ona çok büyük bir altın avantajı devretmiş olursun.

Illaoi'nin potansiyeli

Illaoi özellikle Divine Sunderer eşyası almaya çalışır çünkü bu eşya onun yetenekleriyle fazlasıyla uyumludur. Bu eşyayı 10-11 dakikadan önce tamamlamayı başarırsa minyon dalgalarını hızlı bir şekilde temizleme fırsatı elde etmiş olacaktır. Bu sayede koridorları ittirerek hakimiyet kurmaya çalışacaktır.

Illaoi’nin güç patlaması yaşadığı durum E yeteneğinin maksimum seviyeye çıktığı durumdur. Bu durum onun yetenekleriyle ekstra hasar vermesini sağlar. 13. seviye olduğunda hem Q hem E yeteneğini maksimum seviyeye ulaşmış olabilir. Bu noktadan sonra onunla düello yapmak kolay değildir.

Diğer taraftan eşyalar açısından Sterak's Gage eşyası son derece önemli bir seçim olacaktır. Bu eşyayı tamamladıktan sonra temel eşyalarını toplamış olacak ve güç artışlarını zirveye çıkaracaktır. Daha sonra yapacağı tercihler takımın ihtiyacına göre değişiklik gösterecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap