Gragas CT (Counter): Gragas Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Gragas CT (Gragas counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Gragas karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-38]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Gragas karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Gragas karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Gragas counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Gragas counter taktikleri

Gragas oyunun erken safhasında sürekli baskın düzenlemeye çalışacaktır. Bunun için harita üzerinde doğru noktalarda görüşlere sahip olmalısın. Bu sayede hamle yapmadan önce onun nerede olduğunu daha net bir biçimde görebilirsin.

Gragas oldukça güçlü bir düellocu şampiyondur. Üzerine zıplama şansı elde ettiği sürece hemen hemen tüm rakiplere karşı üstünlük sağlayabilir. Yalnız başınayken onunla mücadele etmeye çalışmamalısın. Çünkü bu avantajı ona devretmek ile aynı şey olacaktır.

Gragas sürekli baskın peşinde koşacağı için orman bölgesi işgale açık olacaktır. Bu tür baskın denemelerinde rakip ormana sızıp onun kamplarını çalmaya çalışmalısın. Örneğin, haritanın üst tarafında gözükürse hemen haritanın alt tarafına sızıp kampları çalmalısın.

Gragas counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Gragas takım savaşlarından çok hoşlanır çünkü bir araya toplanmış olan rakipleri R yeteneğiyle dağıtmayı başarabilir. Takım savaşlarına hazırlanırken çok fazla bir arada durmamaya özen göstermelisin.

Gragas’ın R yeteneği çok uzun bir saldırı menziline sahiptir. Ona karşı mücadele ederken çok yakında durmamaya özen göstermelisin. Kuşatma yaparken ekstra dikkatli olmalısın çünkü tek bir hamleyle senin pozisyonunu değiştirebilecek güce sahiptir.

Gragas baskın düzenlemek için kullanacağı ründen güç alacaktır. Rün onun için olmazsa olmaz seçeneklerden biridir. Bu nedenle harita kontrolüne önem vermelisin. Haritayı kontrol edebilirsen rününü kullanıp kullanmadığını daha kolay anlayabilirsin.

Gragas'ın potansiyeli

Gragas ilk güç artışını 3. seviyede yaşar. Genellikle 3. seviye olduğu zaman baskın düzenlemeye çalışır. Her ne olursa olsun bu seviyede gerçekleştirilecek bir baskına karşı hazırlık olmalısın. Çünkü herkes Gragas’ın hedefinde olabilecektir.

Birçok şampiyon gibi Gragas R yeteneğini açtığı zaman güç artışı yasar. R yeteneğiyle rakipleri havaya sıçratma potansiyeline sahip olur. R yeteneği kullanılabilir durumdayken mutlaka güvenli bir oyun tercih etmelisin. Ne kadar uzakta olursan ol E + R combo hamlesiyle sana ulaşabilecektir.

Eşya anlamında Night Harvester izinden gidecektir. Genel olarak bir sonraki eşyası ise Zhonya's Hourglass olacaktır. Bu eşyaları tamamladıktan sonra seviyesine göre güç artışını üst düzeye çıkaracak ve istediği hamleleri daha rahat yapacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap