Gangplank CT (Counter): Gangplank Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Gangplank CT (Gangplank counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Gangplank karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-35]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Gangplank karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Gangplank karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Gangplank counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Gangplank counter taktikleri

Gangplank’in pasif yeteneği aktif durumdayken onunla yakın dövüş yapmamalısın. Bu yetenek gerçek hasar vermesini sağlar ve sabit bir bekleme süresine sahiptir. Ayrıca E yeteneğinden gelen varilleri patlatması demek pasif yeteneğinin sıfırlanması anlamına gelir. Dikkatli olmalısın.

Gangplank’ın E yeteneğinin bekleme süresi oyunun başlangıcında oldukça yüksektir. İlk combo konusunda sıkıntı yaşarsa ona karşı hamle yapmayı düşünebilirsin. Ancak aynı anda üç varil konuşlandırabileceğini aklından çıkarmamalısın.

Takım arkadaşından destek alarak oyunun erken safhasında Gangplank’i ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Bunu yaparsan onun oyun boyunca etkinliğini önemli ölçünü kırmayı başarabilirsin. Gangplank geride olmaktan hoşlanmayan bir şampiyondur.

Gangplank counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kitle kontrolü etkilerini onun üzerinde harcamak gibi bir hata yapmamalısın. W yeteneğini kullanarak tüm kitle kontrollerinden kurtulma şansına sahiptir. Ancak bu yeteneğin bekleme süresi oldukça fazladır. Bu aralığı iyi değerlendirmelisin.

Gangplank’in R yeteneğini takip etmeye çalışmalısın. Haritanın herhangi bir yerinde yapılacak 1v1 veya 2v2 mücadelelerine uzaktan destek olabilecektir. Bu konuda dikkatli olmalı ve Gangplank özel yeteneğini kullandığında geri kaçabilmeyi başarmalısın.

Gangplank tamamen E yeteneğine bağlı bir şampiyondur. Oyun uzadıkça bu yeteneğe olan ihtiyacı daha çok artış gösterir. Bir şekilde yaptığı combo hamlelerine karşı koymayı başarabilirsen onun takım savaşlarındaki etkinliğini kırmayı başarabilirsin.

Gangplank'ın potansiyeli

Gangplank 2. seviye olduğunda güç artışı yaşar. E yeteneğine maruz kalman durumunda kolayca seni ortadan kaldırabilecektir. Ayrıca Gangplank 13. seviye olduğunda çok dikkatli olmalısın. Çünkü bu seviyeden sonra daha hızlı varil atmaya başlar.

Gangplank ilk eşyasını tamamladıktan sonra güç artışı yaşar. Çünkü ilk eşyası ona dürtme ve savaşma konusunda ekstra avantajlar getirir. E yeteneğini kullanırken dikkatli olman gerekir. Varillere denk gelmek senin için pek istemeyeceğin bir durum olacaktır.

Onun için en iyi eşya Trinity Force olacaktır. Bu eşyayı tamamladıktan sonra güçlenmeye başlar ve ardından Sterak's Gage eşyasına yönelik. Temel eşyalarını tamamladıktan sonra onu koridordan dışarı atmak çok ama çok zorlaşacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap