Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

10 Farklı Araçla Arka Plan Silme

Bir görüntüden arka planı kaldırmak biraz zaman alıcı bir iştir. Bu, özellikle grafik tasarımda çok iyi değilseniz geçerlidir. Şeffaf arka plana sahip görüntülere sahip olmak çeşitli amaçlar için gerçekten çok önemlidir. Bir tasarımda harmanlamak ve görsel olarak çekici olmak için derinlik ve detaylar oluşturmak için belirli unsurları karıştırmak özellikle gereklidir.

Sahip olmak istediğiniz profesyonel görünümü elde etmenize yardımcı olacak en doğru şey şeffaf bir arka plandır. Ancak asıl soru bir fotoğraftan arka planı kolayca kaldırmanın nasıl mümkün olacağıdır. Burada yer alan birbirinden farklı araçlardan herhangi birini kullanarak görüntüden arka plan silmeyi başarabileceksiniz.

1. BackgroundCut

BackgroundCut en zor görüntülerden bile arka planın kolayca kaldırılmasını sağlamak için yapay zekadan yararlanır. Görüntünüzü yükleyebilir ve ardından ana kısmı saniyeler içinde otomatik olarak kesmeyi başarabilirsiniz. Aracın daha iyi hale getirilmesi için düzenli olarak yeni güncellemeler yayınlanmaktadır.

Araç ile ilgili en çok beklenen özelliklerden biri üçüncü taraf uygulamaları entegre edebilme fırsatı sunacak bir API'nin geliştirilmiş olmasıdır. BackgroundCut aracını kullanmak ücretsizdir. Ancak daha yüksek çözünürlüklü istekler için kredi satın almanız gerekmektedir.

2. PhotoScissors

PhotoScissors hassas bir biçimde çalışan ama kullanımı oldukça basit olan bir uygulamadır. Araç, yarı saydam nesnelerin çevresinde bile görüntünüzden arka planı kaldırmayı kolaylaştırır. Aracın içerisinde Magic Wand ve Transparent Maker gibi farklı türde ufak özellikler yer almaktadır.

Bu araçla görüntülerinizden arka planı kaldırdıktan sonra onu düz bir renkle, farklı bir resimle doldurabilir, hatta birden fazla görüntüden oluşan bir kolaj oluşturabilirsiniz. PhotoScissors aracını çevrimiçi olarak kullanabilir veya onu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

3. Slazzer

Slazzer ile görüntülerinizden arka planları kolayca kaldırabilir veya yeni bir arka plan ekleyebilirsiniz. JPG, PNG ve JPEG formatlarını destekler. Oldukça karmaşık olsa bile herhangi bir görüntüyü ona yüklemeyi başarabilirsiniz. Yapay zeka görme algoritmaları, arka planı ayırmak için benzer renkler arasında dahi ayrım yapma gücüne sahiptir.

Görüntüleri otomatik bir biçimde toplu olarak işleme için çevrimiçi olarak kullanılabilecektir. Dilerseniz masaüstü uygulamasını indirme şansınız olacaktır. Aynı işlem için farklı platformlarda bir mobil uygulaması ve aynı zamanda çeşitli araçlarda ve içerik yönetim sistemlerinde çalışan eklentileri vardır.

4. Remove.bg

Remove.bg arka plan silme konusunda en çok tercih edilen araçlardan biridir. Sunduğunuz görüntüden arka planı anında kaldırma konusunda harika bir iş çıkarır. Görüntünüzün şeffaf bir arka plan versiyonunu oluşturmak yaklaşık olarak 5 saniyeden az sürmektedir.

Bu aracı kullanarak insanlar, hayvanlar, nesneler, arabalar ve grafiklerden oluşan görüntülerin arka planını kaldırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken resminizi yüklemektir. Araç işini otomatik olarak gerçekleştirecektir. Sonuçlar oluşturulduktan sonra küçük bir rötuş yaparak onu indirebilirsiniz.

5. Adobe Spark

Adobe tarafından geliştirilen araçlara yönelik garip bir güven duygusu vardır. Adobe Spark, görüntülerinizden arka planı hızla kaldırma yeteneği de dahil olmak üzere birçok harika özelliği barındıran olağanüstü bir araçtır. Bu anlamda en gelişmiş araçlardan biri olduğunu söylemek mümkündür.

Arka planı kaldırdıktan sonra onu olduğu gibi bırakabilirsiniz. Diğer taraftan görüntüye yeni renk ekleyebilir, şekillerle oynayabilir ve hatta yerine farklı görseller ekleyebilirsiniz. Kişisel profil fotoğrafı, ürün çekimi veya tanıtım broşürü gibi gereksinimlerinize uyacak şekilde düzenlemeler yapabilirsiniz.

6. Remove.ai

Remove.ai arka plan silme konusunda diğer araçlara benzer şekilde çalışır. Görüntünüzden belirli öğeleri kesip şeffaf bir arka plan oluşturmak için ücretsiz çözümlerden birisidir. Görüntüyü işlemek ve şeffaf bir versiyona dönüştürmek sadece 3 saniye sürmektedir.

Ücretsiz sürümle, 0.25 MP olan görüntüler elde edersiniz. En yüksek çözünürlük sonuçlarını elde etmek için krediler satın almanız gerekir. Bir seferde tek bir görüntü için arka plan kaldırabilir veya arka planları toplu olarak kaldırmana izin veren Windows yazılımını indirmeyi düşünebilirsin.

7. Pixlr Background Remover

Pixlr Background Remover ile tek seferde bir veya birden fazla görüntüden arka plan kaldırmayı başarabilirsiniz. Çeşitli amaçlara yönelik etkileyici bir düzenleme aracıdır. Arka planı kaldırman bunlardan birisidir. Bir selfie çekiminden, bir ürün çekimin veya farklı bir görüntüden saniyeler içinde arka plan kaldırma gerçekleştirebilirsiniz.

Arka plan kaldırma için sonuç oluşturulduktan sonra üzerinde hiçbir iz bırakılmaması için kesme aletleriyle ince ayarlar yapabilirsiniz. Pixlr Background Remover aracının kullanımı tamamen ücretsizdir. İstediğiniz görüntüyü yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

8. Wondershare PixCut

Bir görüntüden arka planı kolayca kaldıran bir araç arıyorsanız Wondershare PixCut aracını deneyebilirsiniz. Bu araç harika bir arka plan temizleyici görevini görür. Yapmanız gereken tek şey görüntüyü yüklemek ve işin geri kalan kısmını Wondershare PixCut aracına bırakmaktır.

Araç nesneyi otomatik olarak seçebilir ve görüntü arka planını mükemmel kenarlarla şeffaf hale getirebilmektedir. Bu arada, Wondershare PixCut görüntülerden istenmeyen nesneleri kaldırmak ve bir görüntüyü kaliteden ödün vermeden büyütmek gibi özellikler sunar.

9. Canva

Canva, özellikle tasarım becerileri ile uğraşan kişiler tarafından yaygın olarak bilinen kullanımı çok kolay bir araçtır. Görsel olarak çekici bir şey yaratmak için basitçe sürükle bırak şeklinde çalışan yerleşik araçları ve öğeleri kullanmayı düşünebilirsiniz.

Araçta çoğu şey ücretsizdir. Ancak arka planı kaldırmak için PRO kullanıcısı olmanız gerekir. Diğer taraftan Canva'nın PRO planına adım attıktan sonra kelimenin tam anlamıyla sonsuz sayılabilecek tasarım olanaklarından yararlanma fırsatı elde edersiniz.

10. InPixio

Görüntülerden arka planı kaldırmak için InPixio aracını kullanabilirsiniz. Bu araç harika bir biçimde çalışmaktadır. Aracın hassasiyeti harikadır ve resimlerinizi tamamen ücretsiz olarak yüksek çözünürlükte dışa aktarmanıza izin vermektedir. Herhangi bir gizli maliyeti bulunmamaktadır.

Araç, görüntünüzün şeffaf versiyonunu sunduğunda en iyi sonuçları elde etmek için onu kaydedebilir veya üzerinde daha fazla çalışabilirsiniz. Karmaşık bir görüntü yüklemeniz durumunda mükemmel sonucu elde etmek için birkaç deneme yapmanız gerekebilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap