Fiora CT (Counter): Fiora Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Fiora CT (Fiora counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Fiora karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-32]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Fiora karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Fiora karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Fiora counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Fiora counter taktikleri

Fiora'nın pasif yeteneği hasar takasında çok işe yarar. Hedeflenen bölgeden çok hoşlanmıyorsan geri adım atarak sıfırlanmasını sağlayabilirsin. Bu sana koridor aşamasında ekstra avantaj ve ekstra güç sunacak olduğundan bu konuda kendini geliştirmeye çalışmalısın.

Fiora'nın W yeteneği dikkat etmen gereken asıl yetenektir. Bu yeteneği bir şekilde yemlemeye çalışmalısın. Böylece hasar takasında kitle kontrol etkilerini engelleme şansını ortadan kaldırmış olursun. Bu sana koridor aşamasında ekstra güç katar.

Fiora menzilli şampiyonlara karşı oldukça güçsüz durumdadır. Oyunun başlarında sürdürülebilirlik açısından sıkıntı yaşar ve W yeteneğinin bekleme süresi oldukça fazladır. Bire bir hasar takasına girmeden önce mutlaka onu rahatsız etmeye çalışmalısın.

Fiora counter stratejisi

Fiora takım savaşlarında son derece güçsüz kalır çünkü saldırı mesafesi oldukça düşüktür ve etkinliğini Q yeteneğine borçludur. Q yeteneğini kullanırken ona kitle kontrolü uygularsan W yeteneğini elverişli bir şekilde kullanmasına engel olmuş olursun.

Fiora çok iyi bir ayrık ittirme şampiyonudur. Oyundaki en iyi düellocu şampiyonlardan biridir. Yan koridorlarda onu durdurmakta başarılı değilsen onu takım savaşlarına mecbur bırakmalısın. Bunu yaparken minyon dalgalarını temizlemeyi ihmal etmemelisin.

Harita kontrolü konusunda iyi bir ekibe sahip değilsen muazzam bir sorun yaşaman olasıdır. Haritayı kontrol ederek Fiora'nın etkinliğini olabildiğince azaltman mümkündür. Bunu yapabilmek için görüş eşyalarını kullanmayı ihmal etmemelisin.

Fiora'nın potansiyeli

Fiora oyun başlar başlamaz etkin olan şampiyonlar arasında yer alır. Doğru bir şekilde yeteneklerini harekete geçirme fırsatı elde ederse kolayca ilk kanı alan taraf olabilir. İlk kanı almasa beni seni kulenin altına atarak sürekli potlarını harcamana neden olabilir.

Fiora 6. seviyeye ulaştığı zaman düellocu yanı ortaya çıkar. R yeteneği aktif olduğu sürece herkesle bire bir mücadeleye girişebilir. Yeteneklerinin harekete geçmesine izin vermeden mücadele etmen gerektiğini bilmelisin. Ayrıca Fiora iki eşyasını tamamladıktan sonra çok dikkatli olmalısın.

Bu eşyalardan en dikkat çekeni ise elbette Immortal Shieldbow olacaktır. Bu eşyayı tamamladıktan sonra çok ciddi bir güç artışı söz konusu olur. Ama asıl önemli olan dördüncü eşyadır. Çünkü dördüncü eşya Fiora'nın oyun stratejisini ortaya koyacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap