Ezreal CT (Counter): Ezreal Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Ezreal CT (Ezreal counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Ezreal karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-30]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Ezreal karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Ezreal karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Ezreal counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Ezreal counter taktikleri

Minyon birliklerinin arkasında kalmak Ezreal'in erken evrede uygulayacağı rahatsız edici hasarlardan kaçınmanı sağlar. Bunu başararak aynı zamanda Arakçı sayesinde elde ettiği ekstra altın dolumlarına engel olmuş olursun. Bu nedenle koridordaki pozisyonuna hep dikkat etmelisin.

Ezreal son derece hareketli bir şampiyondur. E yeteneğini kullandığı sürece onu yakalaman çok kolay değildir. Onu kule altına sıkıştırmaya çalışırsan koridor aşamasındaki etkinliğini önemli ölçüde azaltmış olursun. Bunu yaparken olası baskınlara karşı dikkatli olmalısın.

Ezreal etkinliğini gösterebilmek için zamanın geçmesini beklemesi gereken şampiyonlardan biridir. Bu nedenle erken evrede ona baskınlar düzenleyip onu oyundan düşürebilmek mümkündür. Farm yapmasına engel olabildiğin sürece ona karşı üstünlük sağlayabilirsin.

Ezreal counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ezreal karşısında avantajı ele geçirmenin en önemli yolu güçlü bir şekilde hücum hamleleri gerçekleştirmektir. Bunu özellikle koridor aşamasında yapmayı başarırsan bir anlamda onu oyundan silmiş olursun.

Rahatsız edici hasarlarına karşı son derece dikkatli olmalısın. Çünkü zayıf olan şampiyonlara karşı çok ciddi hasarlar verebilen bir şampiyondur. Savunma mekanizmasına sahip olmadığın sürece onunla hasar takasına girmeye çalışmamalısın.

Ezreal'in Q yeteneğini atlatmak demek W > Q > E kombinasyonuna engel olmak demektir. Bu konuda çok dikkatli olduğun sürece ona karşı kolayca üstünlük sağlayabilirsin. Aksi durumlarda Ezreal hasar takasında her zaman avantajlı çıkan taraf olacaktır.

Ezreal'in potansiyeli

Ezreal, Pırıltı eşyasını tamamladığı zaman ilk güç artışını elde etmiş olur. Q yeteneğinin hasar potansiyeli son derece yüksek seviyelere ulaşır. Bu sayede sürekli olarak seni rahatsız edebilecek hasarlar vermeyi başarır. Ne olursa olsun Q yeteneğinden kaçmaya çalışmalısın.

Ezreal, Manamune eşyasını tamamladıktan sonra çok fazla manaya sahip olacağı için durmadan yeteneklerini kullanacaktır. Bu durumdan bir sıkılabilirsin ama ne olursa olsun yeteneklerini tutturmasına izin vermemelisin.

Ezreal genellikle yetenek gücüne dayalı seçimler yapar. Bu nedenle anlık hasar potansiyeli son derece yüksek olur. Onun hangi eşya yönünü tercih ettiğine iyi bakmalısın. Yetenek gücü yerine saldırı gücü tercihini yaparsa rahatsız edici hasar ve normal saldırı konusunda çok güçlü olacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap