Ekko CT (Counter): Ekko Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Ekko CT (Ekko counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Ekko karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-27]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Ekko karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Ekko karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Ekko counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Ekko counter taktikleri

Ekko'nun potansiyel hasarı pasif yeteneğinden gelir. Pasif yeteneğiyle dolum elde etmesine engel olursan hasarını azaltmış olursun. Bunun için Q yeteneğinden kaçınman ve E yeteneğinin menzilinden uzak durmaya çalışman gerekir.

Ekko W yeteneğiyle sersemletme etkisi uygulamaya çalışacaktır. Bunun için dikkatli olmalısın. Onunla hasar takasına girmeden önce bir iki saniye bekleyip ortaya çıkmasına izin vermelisin. Bu sayede hasar takaslarını daha elverişli hale getirebilirsin.

Ekko sürekli olarak minyon birliklerini ileri ittirmeyi düşünen bir şampiyondur. Genellikle bunu Q yeteneğini kullanarak yapar. Q yeteneğini ne zaman minyon temizlemek için kullanırsa onu cezalandırmaya çalışman gerekir.

Ekko counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takım savaşlarında Ekko'ya odaklanmak bir çözümdür. Bu sayede özel yeteneğini güvenli bir şekilde kullanmasına engel olabilirsin. Özel yeteneğini genellikle kaçmak veya mücadeleye girişmek için kullanacaktır.

Kuşatma altında olup olmadığını gözden geçirmelisin. Ekko sürekli kanatlardan baskı kurmaya çalışan bir şampiyondur. Bunun sebebi görünmez noktadan çıkıp W yeteneğiyle hamle yapmaya çalışacak olmasıdır. Bu tür durumlarda birkaç saniye geri çıkmak iyi bir fikirdir.

Ekko oyunun orta evresinde ayrık ittirme yapmaya çalışacak bir şampiyondur. Kenarlardaki koridorda tek başına kalmasına izin vermemelisin. Onun yetenekleriyle başa çıkabilecek birini karşısına göndermek gerekir.

Ekko'nun potansiyeli

Ekko 9. seviyeye ulaştığı zaman minyon temizleme becerisi olağanüstü derecede güçlenir. Bu noktadan itibaren yan koridorlardan olabildiğince minyon skoru toplamaya çalışacaktır. Onu yalnız bırakmamalı ve karşısına mutlaka birini göndermelisin.

Ekko 2. seviyeye ulaştığında güçlüdür ama 3. ve 6. seviye arasında güçsüz kalır. Hasar takasında bulunmak istiyorsan bu evreyi dikkate alman gerekir. Onun güçsüz olduğu zamanda saldırarak hasar takasları için işini garantiye almayı başarabilirsin.

Hextech Rocketbelt ile önemli bir güç artışı yaşayan bu şampiyon Lich Bane ile çok daha fazlasını başarabilir. Üçüncü eşyasını tamamladıktan sonra diğer eşyalarda yapacağı tercihler tamamen oyunun gidişatına göre belli olacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap