Draven CT (Counter): Draven Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Draven CT (Draven counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Draven karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-26]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Draven karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Draven karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Draven counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Draven counter taktikleri

Draven için en büyük düşman kitle kontrol etkileridir. Özellikle sersemletme, çakılı bırakma ve havaya fırlatma gibi etkiler ölümcüldür. Kitle kontrol yeteneği olan bir şampiyonla oynuyorsan Q yeteneğinden gelen baltalar olmadığı zaman hasar takasında bulunmalısın.

Menzil avantajını en iyi şekilde kullanmalısın. Ne zaman Q yeteneğinden gelen baltanın üzerinde durmaya çalışsa ona hasar vermelisin. Özellikle balta minyon birliklerinden uzağa düştüğünde onu rahatsız etmelisin. Böylece çok daha kolay bir biçimde hasar takasında bulunursun.

2'ye 2 şeklinde geçen mücadeleleri kazanamıyorsan ormancı şampiyonundan destek almaya çalışmalısın. Ormancı arkadaşının yardımıyla pasif yeteneğini sıfırlayarak onun etkinliğini kırmayı başarabilirsin. Aksi durumda Draven çok güçlü olacaktır.

Draven counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Her ne kadar çeşitli farklı oyunlar ve hamleler gerçekleştirme şansı olmasa bile Draven birkaç skor aldıktan sonra epey güçlenir. Bunun sebebi pasifinden gelen ekstra altındır. Kaç eşya aldığına dikkat etmeli ve onun hasar potansiyeline saygı duymalısın.

Draven takım savaşlarında biraz zayıf kalan bir şampiyondur. Bunun en büyük sebebi baltaları yakalama konusunda elverişsiz bir ortamın oluşmasıdır. Takım savaşlarında kitle kontrol yeteneklerini kullanarak onu etkisiz bırakabilirsin.

Pasif yeteneğinde çok fazla dolum birikmiş olan Draven çok ama çok güçlüdür. Mutlaka onu bir şekilde ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Yoksa altın kazanımına engel olamadığın için doğal olarak öne geçecektir. Draven geride kaldığında etkinliğini yitiren bir şampiyondur.

Draven'ın potansiyeli

Draven özellikle oyunun erken evresinde çok güçlüdür. Oyunun erken evresinde ona skor vermemeye çalışmalısın. Çünkü bu tür skorlardan ekstra altın kazanacaktır. Bu altın sayesinde oyunu taşımayı başaracaktır. Ancak buna engel olabileceğini bilmelisin.

Draven ilk kez geri gittiğinde genellikle pahalı bir eşya alıp koridora dönecektir. O eşyadan daha iyi bir eşya almayı başaramazsan basit bir biçimde geriye düşmüş olursun. İlk aldığı eşyaya dikkat etmeli ve buna uygun olarak hamleler yapmalısın.

Immortal Shieldbow ve beraberinde The Collector eşyasıyla birlikte Draven fark yaratacaktır. Senden önce temel eşyalarını tamamlamış olursa çok dikkatli olmalısın çünkü bu eşyaların gücü aynı seviyede seni ortadan kaldırmak için yeterli olacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap