Diana CT (Counter): Diana Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Diana CT (Diana counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Diana karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-24]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Diana karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Diana karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Diana counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Diana counter taktikleri

Diana diğer şampiyonlara göre çok daha özgün bir oyun stiline sahiptir. Farm ve hasar takası söz konusu olduğunda çok daha farklı davranır. W yeteneği oldukça güçlüdür. Bu yeteneği kullanarak koridoru ittirmeye çalışacaktır. W yeteneği yokken hasar takasına girmeyi düşünmelisin.

Diana özel yeteneğine bağlı bir şampiyondur. 6. seviye olana kadar büyük takaslardan kaçınacak ve genelde rahatsız edici hasar vermeye çalışacaktır. Yeteneklerini daha çok minyon temizlemek için harcıyorsa onu cezalandırmak için girişimlerde bulunabilirsin.

Diana yakın dövüş şampiyonu olduğu için menzilli şampiyonlara karşı çok büyük sıkıntı yaşar. Seçim şansın olduğu zaman mutlaka menzilli şampiyon seçmelisin. Ona rahatsız edici hasar vererek minyon birliklerini temizlemesine engel olmalısın.

Diana counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Diana yetenekleriyle combo yaptığı zaman oldukça hızlı davranır. Ancak combo yapabilmek için Q yeteneğini tutturması gerekecektir. Q yeteneğinden kaçmayı başarırsan güvende kalmayı başarabilirsin.

Takım savaşları sırasında Diana daha çok anlık hasar veren şampiyon durumundadır. Genellikle canı az olan veya aşırı dayanıksız olan şampiyonlara doğru yönelecektir. Hamle yaptığı sırada ona odaklanmalı ve o taşıyıcıların işini bitirmeden sen onun işini bitirmelisin.

Diana özellikle dalış imkanlarıyla bilinen bir şampiyondur. Bu nedenle her nerede olursa olsun sağına ve soluna dikkat etmen gerekir. Çünkü bir anda Diana'nın çıkıp gelmesi gibi bir problemle karşılaşabilirsin. Takımını şaşırtacak her türlü hamleye karşı dikkatli olmalısın.

Diana'nın potansiyeli

Diana ilk eşyasını tamamladığı zaman koridor aşamasında gücünü gösterir. İlk eşyasından sonra agresif oynamaya başlar. Nashor's Tooth eşyasını bitirmiş olan bir Diana'ya karşı çok dikkatli olmalısın. Hasar takaslarını gereksiz yere uzatmamaya çalışmalısın.

Diana'nın düello potansiyeli çok yüksektir. Oyun uzadıkça bu gücünü çok daha yüksek seviyelere taşımayı başarır. Ayrık ittirme yaparak her iki koridora da baskı uygulamaya çalışacaktır. Buna ek olarak tek yakaladığı bir şampiyona karşı hamle yapmaktan çekinmeyecektir.

Buna ek olarak ilk olarak bitireceği eşyanın Night Harvester olacağını unutmamak gerekir. Bu eşya sayesinde ekstra hareket hızı kazanıp hareketsizlik dezavantajını ortadan kaldıracaktır. Diana sözü geçen iki eşyayı bitirdikten sonra temel eşyalarını tamamlamış olur.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap