Corki CT (Counter): Corki Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Corki CT (Corki counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Corki karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-22]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Corki karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Corki karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Corki counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Corki counter taktikleri

Corki koridor aşamasında zayıf olan şampiyonlardan biridir. Ancak verdiği hasar miktarı klasik bir saldırı gücü taşıyıcısından biraz yüksektir. Genel olarak şampiyonların zırh değerleri yüksek olsa bile büyü direnci konusunda bir adım atmak gerekir. Büyü direnci almayı unutmamalısın.

Corki ile hasar takasına gireceksen E yeteneğine dikkat etmelisin. Çünkü bu yeteneğin büyü direnci ve zırh delme niteliği çok güçlüdür. Saniyeler içerisinde tüm canının eriyip gittiğini görebilirsin. Onunla hasar takasına gireceksen bu yeteneğin bekleme süresinde olmasına dikkat etmelisin.

Corki'nin yetenekleri güçlü olsa bile mana kullanım bedelleri oldukça yüksektir. Sürekli olarak Q ve E yeteneğini kullanırsa zaman içerisinde mana problemi yaşamaya başlayacaktır. Mana çubuğuna dikkat etmeli ve manası az ise yetenekleriyle kombinasyon yapamayacağını bilmelisin.

Corki counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Corki paketlerini taşıyabildiği sürece çok güçlüdür. Oyunun hangi aşaması olursa olsun paketlerine dikkat etmelisin. Pasif yeteneği kullanılabilir olmadığı zaman haritada dolanma potansiyeli önemli ölçüde azalacaktır.

Onunla mücadele ederken bir şekilde yeteneklerinden kaçmaya çalışmalısın. Özellikle Corki'nin özel yeteneğinden elde ettiğim üçüncü roketten kesinlikle kaçman gerekir. Bu roket iki katı hasar verir ve Corki, Ebedi Kılıç eşyasını bitirdiği zaman çok yoğun hasar verir.

Corki'nin hareketlerini takip edersen onu gafil avlamayı başarabilirsin. Corki'nin tek kaçma yeteneği W yeteneğidir. Bu yeteneği yanlış kullandığında veya bu yetenek bekleme süresinde olduğunda onu etkisiz bırakmaya çalışabilirsin.

Corki'nin potansiyeli

Corki 6. seviye olduğu zaman özel yeteneğine erişebilir ve bu onun hasar potansiyelini önemli ölçüde yüksektir. Can kısmına göz attığın zaman onun roketlerini görebilirsin. Üçüncü roketin çok fazla hasar vereceğini unutmamalısın.

Corki hemen hemen her eşya bitirdiğinde önemli güç artışı yaşar. Immortal Shieldbow bitince hasarını yükseltmiş olur. Bir sonraki güç artışı ise Manamune eşyasını tamamladığında gerçekleşir. Aldığı eşyalara dikkat etmelisin ve buna uygun olarak onunla hasar takasına girişmelisin.

Corki diğer şampiyonlardan biraz daha farklı yapıdadır. Bu nedenle alacağı dördüncü eşyada gözün olmalıdır. Büyük olasılıkla Essence Reaver alacaktır ama ne olur ne olmaz diye dikkatli olmalsıın. Bu doğrudan bir güç artışı sunmasa bile dolaylı yoldan güç artışı demektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap