Cassiopeia CT (Counter): Cassiopeia Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Cassiopeia CT (Cassiopeia counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Cassiopeia karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-20]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Cassiopeia karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Cassiopeia karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Cassiopeia counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Cassiopeia counter taktikleri

Cassiopeia 2. seviye olunca koridor aşamasındaki gücüne kavuşur. Q ve E yeteneğiyle sürekli olarak hamle yapmaya çalışacaktır. Önemli olan Q yeteneğinden olabildiğince kaçınmaktır. Aynı zamanda ondan önce 2. seviye olmaya çalışmalısın.

Cassiopeia'nın en büyük problemi mana tüketimidir. Oyunun erken safhasında çok ciddi mana problemi yaşar. Bu nedenle hızlı hasar takaslarına girmeye çalışmalısın. Özellikle canı az olduğunda bu fırsatı değerlendirmen önemlidir.

Cassiopeia'nın en zayıf yanı kısa saldırı mesafesidir. Onu bir şekilde belirli mesafede tutmayı başarırsan ve ona rahatsız edici hasar verirsen koridor aşamasındaki üstünlüğünü sağlamış olursun. Ancak bunu yaparken dikkatli olmalısın çünkü aşırı ittirme yaparsan cezasını çekersin.

Cassiopeia counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Cassiopeia sahip olduğu özel yetenek ile oyunun kaderini değiştirebilme şansına sahiptir. Özel yeteneğiyle birden fazla şampiyonu etkilerse başarılı bir iş çıkartmış olur. Bu nedenle takımınla sürekli grup halinde kalmamaya çalışmalısın.

Genel olarak dar alanlarda savaşmamaya çalışmalısın. Çünkü bu alanlar Cassiopeia'nın seveceği alanlardır. Bir alan ne kadar darsa özel yeteneğini ve zehir yeteneklerini tutturma olasılığı bir o kadar yüksek olacaktır. Buna izin vermemelisin.

Cassiopeia genellikle nehirde tek başına dolaşan şampiyonları avlamak gibi bir kabiliyete sahiptir. Cassiopeia'nın nerede olduğunu bilmiyorsan kısıtlı görüşe sahip olduğun alanlarda çok fazla gezinmeden yoluna devam etmelisin. Aksi halde Cassiopeia işini bitirecektir.

Cassiopeia'nın potansiyeli

Cassiopeia çok ciddi mana problemlerine sahiptir. Oyunun erken safhasında bu konuda yapabileceği çok fazla bir şey yoktur. Ancak Tear of Goddess eşyasını bitirdiği zaman bu problemi çözmüş olur. Bu eşyayı aldıktan sonra agresif oyun stiline dönüş yapacaktır.

Mücadele başlatmadan önce bir şekilde R yeteneğini kötüye kullanmasını sağlaman gerekir. Bunu başardığın zaman onun etkinliğini kısıtlamış olursun. R yeteneği kullanılabilir durumdaysa onunla mücadelenin seyrini değiştirebileceğini aklından çıkarmamalısın.

Cassiopeia en önemli güç artışını ilk üç eşyasını tamamladıktan sonra gerçekleştirir. Özellikle Liandry's Anguish çok önemli bir eşyadır. Bu eşyayı bitirdikten sonra önemli bir güç artışı yaşar ve daha sonra dikkat edilmesi gereken şampiyonların arasına giriş yapar.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap