Caitlyn CT (Counter): Caitlyn Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Caitlyn CT (Caitlyn counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Caitlyn karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-18]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Caitlyn karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Caitlyn karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Caitlyn counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Caitlyn counter taktikleri

Caitlyn temel nitelikleri açısından oyunda en yüksek saldırı mesafesine sahip şampiyondur. Genel olarak koridoru ittirmek ve seni kule altına hapsetmek için çaba gösterecektir. Bu tür durumlarda ormancı takım arkadaşından destek almayı düşünmelisin.

Caitlyn E yeteneği olmadığı zaman hareketsiz bir şampiyondur. E yeteneğini boşa kullandırtmayı başardığın zaman onu kolay hedef haline dönüştürebilirsin. Bu konuda kitle kontrol etkisi yeteneklerinden destek almayı düşünebilirsin.

Caitlyn karşısında oynarken oyun seslerine dikkat etmelisin. Çünkü Caitlyn bir yere W yeteneğiyle tuzak bıraktığı zaman onun sesini duyarsın. Genel olarak tuzağın nereye kurulduğunu göremezsen kulenin arka tarafına bakabilirsin. Bu tür bir senaryoda çok dikkatli olmalısın.

Caitlyn counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Caitlyn kendi kendine yetebilen bir şampiyon değildir. Canı az olduğunda veya aşırı ileri çıktığında ona doğru hamle yapmayı düşünebilirsin. Genellikle güçlü dalış yapabilen şampiyonlara karşı güçsüzdür.

Caitlyn koridor aşamasında rahatsız edilirse oyunun orta evresini pek iyi geçiremez. Bunu yapmak çok kolay değildir ama yapabilirsen iyi bir iş başarmış olursun. Bu sayede onun güç dengeleriyle oynamış olursun. Caitlyn farm yapmaktan geri kaldığında çok mutsuz olur.

Bir takım savaşı başlatmadan önce imkanın varsa Caitlyn'i ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Bu sayede takım savaşını çok daha kolay bir hale getirebilirsin. Çünkü Caitlyn'i avlayarak karşı takımın hasar potansiyelini önemli ölçüde kırmış olursun.

Caitlyn'in potansiyeli

Caitlyn iki eşyayı tamamladığı zaman güç artışı gerçekleşir. Galeforce ve Stormrazor eşyalarını bitirdiği zaman hasar potansiyeli çok iyi seviyelere çıkmış olur. Bu durumda hasar takasına girerken iki kez düşünmen gerekir. Aksi halde bu dezavantajı kapatma şansın olmayabilir.

Caitlyn'in en önemli silahı saldırı mesafesidir. Çok uzak mesafeden saldırabildiği için epey bir hasar çıkışı söz konusu olacaktır. Oyun ne kadar uzarsa Caitlyn'in vereceği hasar miktarı bir o kadar artış gösterir. Oyunu erken bitirmeye çalışmak çok önemlidir.

Diğer taraftan Caitlyn eşya diziliminde dikkat edilmesi gereken eşyalardan birisi Infinity Edge'tir. Bu eşyayı aldığı zaman hasar potansiyelinin haddi hesabı olmaz. Dolayısıyla önünde bir tank olmadan ona kafa tutmak her yiğidin harcı olmayacaktır. Çünkü menzil sayesinde büyük avantaj elde edecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap