Aurelion Sol CT (Counter): Aurelion Sol Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Aurelion Sol CT (Aurelion Sol counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Aurelion Sol karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-12]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Aurelion Sol karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Aurelion Sol karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Aurelion Sol counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Aurelion Sol counter taktikleri

Aurelion Sol hasar takaslarını olabildiğince uzatmaya çalışan şampiyonlardan biridir. W yeteneğini kullandığı zaman olabildiğince hasar vermeye çalışır. Bu tür durumlarda ona anlık hasarlarla karşılık vermeye çalışmalısın.

Aurelion Sol'un Q yeteneği bekleme süresi erken seviyelerde biraz yüksektir. Bunun üzerine bir oyun planı yapabilirsin. Çünkü bu yetenek bekleme süresinde olduğu zaman Aurelion Sol baskınlardan ve hamlelerden kaçamaz hale gelir.

Aurelion Sol baskınlara karşı oldukça zayıf kalan bir şampiyondur. Çünkü koridoru hızlı bir biçimde ittirmek zorunda kalır. Ancak E yeteneğini kullanarak baskınlardan kaçabilme şansı vardır. E yeteneği bekleme süresindeyken çeşitli hamleler yapmaya çalışabilirsin.

Aurelion Sol counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Aurelion Sol Q > R kombinasyonunu yaparak hemen hemen her takım savaşını etkileyebilme şansına sahiptir. Bu tür durumlarda takım savaşında yanlış konumda olmamaya özen göstermelisin.

Aurelion Sol'un oyun kazanma gereksinimi sürekli haritada gezinmek ve alan hasarıyla mücadeleleri kazanmak üzerine kuruludur. Sürekli olarak ayrık ittirme yaparak onun etkin olabileceği durumlardan kaçınmayı başarabilirsin. Elbette haritada doğru yerlere totem koyman gerekir.

Aurelion Sol her ne kadar minyon temizleme konusunda sorun yaşamasa bile kulelere doğru ittirme yapma konusunda problem yaşayan bir şampiyondur. Çünkü bunu yaptığı zaman baskınlara karşı açık hedef haline dönüşür.

Aurelion Sol'un potansiyeli

Aurelion Sol'un ilk eşyası veya ikinci eşyası mutlaka Rylai'nin Kristal Asası olacaktır. Yeteri kadar hareketli bir şampiyona sahip değilsen ondan kaçamayacağını bilmelisin. Bu eşyayı satın aldıktan sonra Aurelion Sol'un gücü epey bir artış gösterir.

Aurelion Sol ile daha ilk seviyelerde mücadele etmeye başlamak dezavantajlı olabilir. Çünkü bire bir hasar takası söz konusu olduğunda şaşırtıcı derecede hasar verebilecek bir şampiyondur. Ayrıca Aurelion Sol 3. seviyeye ulaştığı zaman ciddi bir güç artışı yaşayan şampiyonlardan biridir.

Özel yeteneğini açtıktan sonra hasar potansiyelinin çok yüksek olacağını unutmamalısınız. Özellikle Q yeteneğini rakibe tutturduğun zaman vereceğin hasarın haddi hesabı olmayacaktır. Anlık hasaı ile bu şampiyon her rakibi dize getirme şansına sahiptir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap