Amumu CT (Counter): Amumu Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Amumu CT (Amumu counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Amumu karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-7]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Amumu karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Amumu karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Amumu counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Amumu counter taktikleri

Amumu oyunun erken evresinde son derece güçsüz ve etkisizdir. Özellikle orman baskınları düzenlemek bu seviyelerde çok iyi bir seçenek olabilir. Bir şekilde onu bulmalı ve erken evrenin avantajıyla onu öldürmeye çalışmalısın.

Amumu aldığı ilk iki güçlendirmeye bağımlı bir şampiyondur. Bunlardan birini çalmayı başarırsan veya mavi güçlendirmede onu öldürebilirsen çok iyi bir iş yapmış olursun. Bu onun erken evredeki gücünü olabildiğince azaltacak bir durumdur.

Amumu 6. seviyeye ulaşana kadar farm yapacaktır. Ondan erken baskınlar falan beklememelisin. Bu nedenle bayrağı önden taşımak önemlidir. Sürekli onun kamplarını çalarak senden sonra hamle yapmasını sağlayabilir ve böylece büyük bir avantaj elde edebilirsin.

Amumu counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Amumu takım savaşlarında son derece güçlü bir şampiyondur. 6. seviyeye ulaştıktan sonra kule altına girmek dahil pek çok şeyi deneyecektir. Bu konuda dikkatli olmalı ve çeşitli hamleler ile ona karşılık vermeye çalışmalısın.

Takım savaşlarında ona düşen görev başlangıcı yapmaktır. Yapacağı hamleler az çok bellidir. Onun için kolay hedef olmadığın sürece hiçbir problem yaşamazsın. Ancak onun için kolay hedef olursan seni takımından ayrı bırakmak için her türlü fırsatı değerlendirecektir.

Amumu orman bölgesi kamplarını temizlemek için çok fazla manaya ihtiyaç duyar. Çünkü W yeteneği olmadan kamp temizlemeyi başaramaz. Bu yüzden onun mavi güçlendiricisini çalmayı başarırsan maça kısa süreliğine bile olsa önde başlamış olursun.

Amumu'un potansiyeli

Amumu 6. seviye olduğu zaman çok muazzam bir güç artışı elde eder. Yaptığı her hamle bir skorla sonuçlanabileceği için çok dikkatli olmalısın. Hatta karşı baskınlar düzenleme konusunda kendini hazırlaman gerekir. Adım adım onu takip etmeye çalışmalısın.

Amumu her zaman Thornmail (Çivili Zırh) almaya çalışan bir şampiyondur. Bu nedenle takımındaki saldırı gücü şampiyonlarının zırh delme eşyalarına yönelmesi iyi bir fikir olacaktır. Ancak Amumu eşyalarını tamamlamaya başladığı zaman 2v1 dahil pek çok senaryoda etkili olabilecektir.

Takım olarak takım savaşlarında sürekli bir arada olmamaya özen göstermeniz gerekir. Özellikle R yeteneğini başarılı bir biçimde kullanamayan bir Amumu potansiyelini büyük ölçüde yitirecektir. Ayrıca bu yeteneğin bekleme süresinin biraz fazla olduğunu unutmamalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap