Yeni Pixel 6 Pro’da Gizli Bir Özellik Kalmadı!

Google tarafından piyasaya sunulacak Pixel 6 Pro için yeni bir sızıntı daha yaşandı. Yeni paylaşım ile birlikte telefona dair tüm detaylar açığa çıktı.

Google'ın akıllı telefon sektöründe yeni amiral gemisi olacak Pixel 6 serisi, uzun zamandan beri farklı özellikleri ile sızdırılıyor. Yeni yapılan sızıntıda ise Google Pixel 6 Pro’da yer alacak yeni özellikler paylaşıldı. Böylece telefona dair merak edilen herhangi bir detay bulunmazken, XDA kaynaklı sızıntılarda, bugüne kadar gündemde yer alan pek çok özelliğin ve donanımın telefonda yer almayacağı görüldü.

Pixel 6 Pro özellikleri neler?

XDA tarafından paylaşılan son rapora göre telefonda 2x2x4 çekirdek yapılandırılmasına sahip Tensor işlemci kullanılacak. Ancak en hızlı çekirdeklerin hangi çekirdekler olacağı henüz belirsiz. Pixel 6 Pro’yu yüksek performanslı hale getirecek en önemli güçlendirmelerden bir tanesi ise RAM’de yaşanacak. LPDDR5 ile desteklenecek yeni modellerde, 12 GB RAM bulunuyor. Depolama alanında ise 128 GB gibi bir alan tercih edilmiş durumda. Cihazın kameralarına bakıldığında ise 50MP Samsung ISOCELL GN1 ana sensör, 12MP Sony IMX386 geniş açılı kamera ve Sony'nin 48MP IMX386 telefoto kamera bulunuyor. Ön kamerada ise 12MP Sony IMX663 sensör var.

Samsung Exynos 5123 5G modem ile desteklenen yeni modellerin Amerika Birleşik Devletleri gibi bölgelerde 5G desteği ile kullanılması bekleniyor.

Pixel 6 Pro ne zaman tanıtılacak?

Raporda Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modelinin Ekim ayının ortasında tanıtılacağı belirtildi. 4 Ekim'de Android 12'yi piyasaya sunacak olan Google, mevcut tanıtımın hemen ardından yeni telefon modelleri ile birlikte en yeni Android deneyimini kullanıcılarla paylaşacak. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap