Yahoo Yeni Bir Takvim Uygulaması Oluşturuyor

Yılların efsanesi Yahoo, mobil cihazlar için özel bir takvim uygulaması geliştiriyor. Uygulamada, Sunrise yaratıcısı Jeremy Le Van'ın da tasarımına yardımcı olduğu açıklandı.

Microsoft, 2015 yılında yaptığı satın alma sonrasında takvim uygulaması konusunda çalışmalarını hızlandırmıştı. Ancak ilgi görmesine rağmen şirketin 2015 yılında uygulamayı sonlandırması sonrasında çoğu kişi için benzer bir uygulama bulmak zordu. Microsoft’un bıraktığı noktadan hareketle yeni bir proje geliştiren Yahoo ise sektördeki bu boşluğu doldurmak adına önemli bir çalışma gerçekleştiriyor.

Yahoo ekibine dahil olan Sunrise'ın kurucu ortaklarından Jeremy Le Van, tamamen özgür bir şekilde Yahoo’nun yeni takvim uygulamasını geliştirmeye başladı. Tasarım anlamında büyük bir yenilik getirmesi beklenen yeni uygulama üstelik tek başına kullanılmayacak. Yahoo tarafından yapılan açıklamalarda başta e-posta servisleri olmak üzere kullanıcıların iş alanında kullandığı pek çok yazılım ve servis ile Yahoo takvim uygulaması entegre bir şekilde çalışabilecek.

Yahoo Takvim Uygulamasıyla Başarılı Olabilecek Mi?

Yahoo takvim uygulamasıyla ilgili gelen ilk bilgiler, özellikle Yahoo’ya yakınlık duyan kişilerde heyecan yaratmayı başarmış durumda. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalar ile birlikte Yahoo’nun yeniden teknoloji dünyasında etkin bir şekilde yer alması mümkün olabilir. Sunrise uygulamasının sektördeki başarısı göz önünde bulundurulduğunda Yahoo’nun yeni projesi kuşkusuz umut vaat ediyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap