Xiaomi Yeni Bir Patent İle Gündeme Geldi

Xiaomi’nin aldığı yeni bir patent, amiral gemileri için iddiaları güçlendirdi. Şirketin yeni patentte, çok farklı tasarıma sahip modeli piyasaya sunulabileceği görülüyor.

Teknoloji ve akıllı telefon dünyasının son dönemlerinde en çok tercih edilen markalarından birisi olmayı başaran Xiaomi, yeni bir patenti ile farklı iddiaları gündeme getirdi. 25 Eylül 2020 yılında yapıldığı görülen yeni patent başvurusunda, 15 Ekim 2021 tarihinde patent kamuoyu ile paylaşıldı.

Yeni patente göre yeni telefon modelinde kavisli bir ekran kullanılmak isteniyor. Arkada ise kamera kurulumunda yine ortalanmış bir şekilde daha büyük bir sensör ve farklı lens destekleri görülebiliyor. Özellikle son dönemlerde 108 megapiksel gibi büyük çözünürlüklü kameraları kullanacağı öne sürülen Xiaomi'nin yeni patentinde böyle bir teknolojiye yer vermiş olabileceği düşünülüyor.

Xiaomi’den yeni bir seri gelebilir

Alınan patent, şirketin bugüne kadar sunduğu modeller ile büyük bir benzerlik göstermiyor. Bu nedenle şirket yeni bir seriyi piyasaya sunabilir. Çerçevelerin tamamen ortadan kaldırıldığı yeni modelde, yeni cihazın ekran deneyiminde bugüne kadar en iyi model olmasını sağlayabilir. Üstelik kamera kurulumunda da şirketin farklı teknolojiler üzerinde çalıştığı net bir şekilde görülüyor.

Xiaomi, Samsung ve Apple gibi sektör devleri farklı çalışmalar için sıklıkla patent başvuruları yapıyor. Ancak tüm patent başvurularının yeni bir cihazın ortaya çıkmasını sağlamadığını da unutmamak gerekiyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap