Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Xiaomi Mi Mix 5 Hakkında Bilinen Özellikler

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi'nin muhtemel adı Xiaomi Mi Mix 5 olması beklenen yeni telefonu hakkında özellikler netleşti diyebiliriz.

Xiaomi kullanıcıları tarafından çok sevilen seriye ait olan Xiaomi Mi Mix Alpha ve Mix 3 isimli modellerden sonra Xiaomi Mi Mix 5 adlı telefonun özelliklerinin belirmesi heyecan yarattı. Cihazın beklenen en dikkat çekici özelliği ise içe doğru katlanabilir yapıya sahip olması.

Xiaomi Mi Mix 5'in ekran boyutu hakkında henüz bilgi bulunmasa da telefonun QHD kalitede görüntü sunacağı aktarılıyor. 120 Hz ekran yenileme hızı sunacak olan ekran aynı zamanda katlanabilir yapıya sahip olacak.

Qualcomm Snapdragon 888+ işlemcisi etrafında şekillenecek olan Xiaomi Mi Mix 5, 12 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesine sahip olacak. Cihazın RAM kapasitesi 16 GB'a kadar, depolama kapasitesi ise 512 GB'a kadar artırılabilecek.

Cihaz, arka bölümünde dörtlü kamera sistemine yer verecek. Bilgilere göre cihazın arka kamerası 108 MP, 24 MP ve 12 MP kalitede kameralardan ve yakınlaştırma sensöründen oluşacak. Yakınlaştırma sensörünün 100 kata kadar destek vermesi bekleniyor. Cihazın ön bölümde ise ekrana gömülü olarak konumlandırılmış 32 MP'lik kamera yer alacak.

Batarya kapasitesi henüz belli olmayan cihaz, 200W hızlı şarj desteği sunacak. 200W hızlı şarj desteği ile cihazın şarj olma süresi çok kısa sürelere inecek ve cihaz neredeyse kesintisiz bir kullanım sunacak.

Xiaomi Mi Mix 5 İçin Beklenen Özellikler

  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 888+
  • RAM: 12 GB / 16 GB
  • Depolama: 128 GB / 512 GB
  • Ön Kamera: 32 MP
  • Arka Kamera: 108 MP + 24 MP + 12 MP + 100X yakınlaştırma

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap