Xiaomi, MiCare İsimli Sigorta Hizmetini Başlattı

Çin merkezli teknoloji firması Xiaomi, akıllı telefonları için sigorta hizmetini başlattı. Şimdilik Çin’de sunulan hizmetin diğer ülkelerde de sunulması bekleniyor.

Xiaomi, MiCare adını verdiği sigorta hizmeti sadece akıllı telefonları kapsıyor. MiCare sigorta hizmeti, akıllı telefonu aldıktan sonra ya da aktivasyon işleminden en az 7 gün sonra satın alınabiliyor ve garanti dışı sayılan durumlar için kullanılıyor. Ayrıca MiCare, kullanıcılar telefonlarını değiştirmek istendiği zaman indirimlerden faydalanmasını, eğer değişim istemezler ise garanti kapsamını uzatma fırsatı sunuyor.

MiCare sigorta hizmeti şu an sadece Mi 10 ve Mi 10 Supreme Edition cihazlarını kapsıyor. Benzer teknoloji şirketleri sigorta kapsamına akıllı telefon harici birçok ürününü eklerken Xiaomi’nin iki adet akıllı telefon ile sınırlı kalması hizmette gelişmesi gerektiğini gösteriyor. Örneğin AppleCare garanti ve destek hizmeti Apple'ın kulaklık, bilgisayar, telefon gibi neredeyse tüm ürünlerini kapsayan genişliğe sahip olarak kullanıcılarına hizmet veriyor.

MiCare Sigorta Hizmetinin Fiyatı Ne Kadar?

Xiaomi’nin şu an yalnızca Çin’de bulunan müşterilerine sunduğu sigorta hizmetinin fiyatı 543 Yuan olarak belirlendi.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap