Xiaomi, Avrupa Lansmanını Gerçekleştirdi

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, Avrupa için lansman etkinliğini düzenledi. Etkinlikte Mi 11 adlı telefonu için süpriz bilgi dikkat çekti.

Xiaomi firması, bugün düzenlediği lansman etkinliği ile başta Xiaomi Mi 11 cep telefonu olmak üzere, Mi TV Q1 adlı akıllı televizyonu ve Mi Electric Scooter Pro 2'yi Avrupa pazarına sundu. Xiaomi'nin Avrupa pazarına sunduğu ürünlerin ülkemizde de satılması bekleniyor.

Avrupa'da yapılan lansman ile birlikte merak edilen konuların başında Xiaomi Mi 11'in fiyatı geliyor. Mi 11 adlı telefon Avrupa'da 799 euro fiyat etiketi ile satılacak. Mi TV Q1 adlı akıllı televizyon 1.299 euroya, Mi Electirc Scooter Pro 2 ise 799 euroya satılacak.

Xiaomi Mi 11'in Kutusu Boş Çıkmıyor

Apple'ın, telefonları satarken kutularını boş olarak vermesi sonrasında aynı politikayı Xiaomi firması da Çin'de uygulamıştı. Xiaomi Mi 11'in kutusundan şarj cihazı çıkmıyordu. Ancak Xiaomi, Apple'dan farklı bir politika izlemiş ve belirli bir süre şarj cihazlarını telefon ile birlikte kullanıcılarına sunmuştu. Bu karar, Xiaomi kullanıcılarının pek hoşuna gitmemişti.

Avrupa lansmanında kullanıcıları sevindiren haber geldi. Xiaomi, şarj cihazlarının Mi 11 kutularında yer alacağını açıkladı. Yine de bazı kullanıcılar çevreyi korumak isterlerse telefonlarını şarj cihazı olmadan alabilecek. Xiaomi, aynı uygulamayı ülkemizde de devam ettirecek.

Xiaomi Mi 11'in Özellikleri

  • Ekran: 6.81 inç, QHD+, 120 Hz, AMOLED
  • İşlemci: Snapdragon 888
  • RAM: 8 GB / 12 GB
  • Depolama: 128 GB / 256 GB
  • Batarya: 4.600 mAh
  • Ön Kamera: 20 MP
  • Arka Kamera: 108 MP + 13 MP + 5 MP

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap