WhatsApp'a Yeni Özellik: Kendi Kendine Kaybolan Fotoğraf

Son dönemlerde büyük oranda gizlilik politikasıyla gündemde olan ve birçok farklı iletişim uygulamasına kullanıcı kaptıran WhatsApp, uygulamaya yeni özellikler kazandırmak için tam gaz çalışmaya devam ediyor.

WhatsApp geliştiricileri şu sıralar fotoğrafların kendi kendine kaybolmasını sağlayan bir özellik üzerinde çalışıyor. Geliştirilen özelliğe göre kullanıcılar sohbet sayfasını terk ettikleri anda kaybolacak fotoğraflar gönderebilecekler.

WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan bu özellik, sohbetlerde gönderilen fotoğrafların kendi kendini yok etmesi anlamına geliyor. Özelliğin yayınlanmasının ardından böylece kendi kendini yok eden mesajların ardından kendi kendini yok eden fotoğraflar da hayatımıza girmiş olacak.

Özelliğin kullanımı ise oldukça basit. Yeni özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte fotoğraf gönderme sayfasında yeni bir buton belirecek. Görüntü gönderilmeden önce ilgili butona tıklanması durumunda kendi kendini yok eden görüntü gönderilmiş olacak.

Her ne kadar özellik heyecan verici gibi gözükse bile şimdilik önemli bir eksiği bulunuyor. WEBetaInfo tarafından yapılan inceleme sırasında ekran görüntüsü alma özelliğinin sınırlanmadığı tespit edilmiş durumda. Bu da gönderilen görüntünün daha sonra kullanılabileceği anlamına geliyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap