WhatsApp Mesajları Telegram’a Aktarılabilecek

WhatsApp’tan Telegram’a geçecek kullanıcılar için işleri kolay hale getiriyor. iOS kullanıcılar, mesajlarını Telegram’a aktarabilecek.

WhatsApp gizlilik sözleşmesi nedeniyle milyonlarca kullanıcıyı kaybederken, rakiplerinden hamleler gelmeye devam ediyor. WhatApp’tan Telegram’a geçiş yapmayı isteyenler, sohbet geçmişini de alabilmek artık mümkün. iOS için yapılan güncelleme ile 7.4’e geçiş yapan Telegram’a eklenen özellik, kullanıcılarda memnuniyet yaratmayı başardı.

Üstelik Telegram 7.4.1 ile birlikte sohbet geçmişini aktarma özelliği sadece WhatsApp ile sınırlı değil. WhatsApp’ın dışında Türkiye’de çok popüler olmasa da Line ve KakaoTalk gibi diğer mesajlaşma uygulamalarında da sohbet geçmişi Telegram’a aktarılabilecek.

500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

WhatsApp için yaşanan çalkantılı dönemde, durumu avantaja çevirmek isteyen Telegram, kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Yapılan son güncellemeye göre hizmeti şu anda dünya genelinde 500 milyon aktif kullanıcı kullanıyor. 

WhatsApp mesajları Telegram’a nasıl aktarılır?

Telegram’da içe aktarma işlemi, sohbet bazında tek tek gerçekleştiriliyor. Sohbetin dışında grup mesajlarını da içeren aktarmada tek kriter, karşı kullanıcıların da Telegram kullanıyor olması. Kullanıcılar WhatsApp’taki sohbet üst bilgi bölümünden sohbeti dışarı aktar seçeneğini aktif hale getirerek Telegram’ı seçebilecek. Kısa süren aktarma işlemleri sonrasında sohbetler aynı şekilde Telegram’da yer alıyor.

Telegram’a ne zaman aktarım yapıldığı, mesajların ne zaman gönderildiği gibi tüm detaylar da Telegram’da yer alıyor.  Şu anda sadece iOS için geçerli olan sistem, Android’de aktif değil. Ancak kısa süre içerisinde Android için de güncellemenin sunulması bekleniyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap