WhatsApp Kaybolan Mesaj Özelliğini Geliştiriyor

WhatsApp kaybolan mesaj özelliği için yeni açıklama yaptı. Açıklamada özelliğin kullanıma sunulduğunu söyledi.

WhatsApp tarafından yapılan son açıklamalarda, WhatsApp kaybolan mesaj özelliğinin daha da geliştirildiğini görüldü. Resmi olarak duyurulan gelişmeye göre kullanıcılar yapılacak kademeli güncelleme sonrasında telefonlarında “Bir kez görüntüle” özelliği doğrultusunda fotoğraf ve videoları tek bir sefer görebilecek.

WhatsApp Kaybolan İçerik neler sunuyor?

WhatsApp tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar mevcut özelliği kullanarak gönderilen fotoğraf ve videoları sadece bir kez görebilecek. İlk kez izlendikten sonra ise mesaj tamamen kaybolacak ve böylece kayıt altına alınamayacak. Kullanıcıların mesajların ilgili özellik ile gönderilmesi üzerine özel bir simge kullanılacak.

Fotoğrafların kalıcı olmadan gönderilecek olması, gereksiz depolama alnı kullanımlarının önüne geçebileceği gibi kullanıcıların daha güvenli bir şekilde mesajlaşmasına da katkı sağlayacak. Ayrıca mesajların kaç gün sonra silinmesi gerektiği konusunda çeşitli seçenekler de kullanıcılara sunulacak. Özellikle belirli bir gün sonra silinen mesaj özelliği ile birlikte kullanıcıların depolama alanlarında ciddi bir yükün oluşmasının önlenmesi hedefliyor.

Ekran görüntüsü alınabilir!

WhatsApp tarafından yapılan açıklamada, videolar için kayıt özelliği pek çok mümkün görünmese de ekran kaydının alınabileceği belirtildi. Bu doğrultuda kaybolan mesajlar için kullanıcıların hızlı bir şekilde anlık görüntü alınabilmesi mümkün. Ancak WhatsApp bu konuda herhangi bir kontrol ya da bildirim yapmayı şu an için düşünmüyor.

Yeni özellik için paylaşılan ilk ekran görüntüsü şöyle;

 

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap