WhatsApp Çoklu Cihaz Özelliğine Kavuşuyor

WhatsApp çoklu cihaz özelliği şirket tarafından yapılan son açıklamalarda duyurulmuştu. Şimdi ise ilk ekran görüntüleri paylaşıldı. 

Tüm dünyada yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tartışmaların odağında olan WhatsApp, bir yandan da yeni geliştirmeler ile kullanıcıları memnun etmeye çalışıyor. Uygulamanın piyasaya sunulduğu ilk günden beri aynı anda sadece tek bir cihazda kullanılabilmesi mümkün olurken, yeni özellik ile birlikte bu sayı 4 cihaza kadar artırılabilecek. Bu sayede birden fazla telefon kullanan kullanıcılar, telefonlarında aynı WhatsApp hesabını kolaylıkla kullanabilecek ve tüm özelliklerden aynı şekilde yararlanabilecek.

Çoklu Cihaz Özelliği Nasıl Çalışacak?

Çoklu cihaz özelliği şu anda beta kullanıcılarına dağıtıldı ve testler başladı. İlk sürümü ile testleri yapılmaya başlanan çoklu cihaz özelliği, kullanıcıların birden fazla akıllı cihazda aynı anda WhatsApp kullanımına imkan tanıyacak. Paylaşılan ekran görüntülerinde en çok dikkat çeken detay, yeni bir cihaz bağlama bölümünün açılması. Mevcut bölümü kullanarak kullanıcılar farklı bir cihazda da aynı WhatsApp hesabını kullanmaya başlayabilecek.

WhatsApp web kullanımında olduğu gibi pratik bir kurulum aşamalarının olması bekleniyor. Özellik aynı zamanda tüm mesajların ve multimedya içeriklerinin de eşzamanlı olarak tüm cihazlarda yer almasını sağlıyor. Bu sayede normal kullanımdan farksız bir şekilde çoklu cihazlarda kullanılabilecek WhatsApp, kullanıcılarının kolaylık yaşamasını sağlarken herhangi bir sorun yaşamasını da önlüyor. 

İlgili özellikten yararlanmak isteyen kullanıcıların dikkat etmesi gereken tek detay tüm cihazlarda WhatsApp'ın en güncel sürümünün yüklenmiş olması. Mevcut sürümler eski ise kullanım sağlanamayacağı gibi güncelleme alınarak WhatsApp çoklu cihazı özelliğinden yararlanılması mümkün. Çoklu cihaz desteğinde herhangi bir kısıtlama da bulunmuyor. Kullanıcılar Android ya da iOS cihazlar üzerinden WhatsApp çoklu cihaz kurulumunu yaparak kullanıma başlayabilir. Eğer beta kaydınız bulunuyorsa, uygulama için geliştirilen yeni özelliğini siz de hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap