Vivo’nun Yeni Modeli Y12A Tanıtıldı

Vivo’nun Düşük fiyatlı giriş modeli Y12A resmen tanıtıldı. Vivo yine düşük bütçeler ile üstün özelliklere sahip model almak isteyenlere alternatif sunacak.

Akıllı telefon piyasasındaki payını her geçen gün arttıran Vivo, özellikle uygun fiyatlı cihazlarıyla dikkat çekiyor. Pek çok modelinde rakiplerine göre daha iyi donanım seçeneklerini, daha uygun fiyatlar ile sunan Vivo’nun piyasaya sunduğu son model Y12A oldu. Y12A ile giriş seviye akıllı telefon kullanmak isteyenler için yeni bir seçenek yaratan şirket, telefon için tüm detayları gerçekleştirdiği özel tanıtım ile duyurdu. Yeni telefon tanıtımında en çok dikkat çeken ise kuşkusuz belirlenen etiket fiyatı. 

Vivo Y12A Özellikleri Neler?

Akıllı telefonun en çok dikkat çeken detayı tasarımı. Oldukça renkli bir görünüme sahip olan akıllı telefon, böylece ilk bakışta dikkat çektiği gibi giriş seviyesindeki telefonlardan da ayrılıyor. Telefon çentikli bir ön kameraya sahip. Arkada ise 13 megapiksel + 2 megapiksel ikili kamera sistemi bulunuyor. 6.51 inç IPS HD+ ekran ile giriş seviyesine göre uygun bir tercihin yapıldığı yeni telefon modeli, özellikle bataryası ile oldukça etkileyici.

5000 mAh batarya sayesinde uzun süreli kullanımlar için cazip olan telefonda, yüksek donanımların yer almaması enerji tüketimini de daha uygun seviyelere çekiyor. Kulaklık girişi bulunan ve micro SD kart ile artırılabilir depolama seçeneğine sahip olan telefon, parmak izi sensörü ile de güvenliği önemseyenlere hitap etmeyi başarıyor. Cihazda yer alan diğer özellikleri ise şöyle; 

  • Ekran: 6.51 inç büyüklüğünde IPS HD+
  • İşlemci: Snapdragon 439
  • RAM: 3 GB
  • Depolama: 32 GB
  • Ön Kamera: 8 MP
  • Arka Kamera: 13 MP + 2 MP
  • Batarya: 5.000 mAh
  • İşletim Sistemi: Android 11

Tanıtımda yapılan açıklamalara göre yeni telefon için belirlenen etiket fiyatı 145 dolar.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap