En İyi Ücretsiz iPhone Uygulamaları

En iyi ücretsiz iPhone uygulamaları, bu pahalı akıllı telefon çağında kullanışlı olabilir. Şu anda en düşük iPhone fiyatının bile milyarlarca ettiği bir dönemde uygulamalardan tasarruf etmek ama premium bir uygulamanın sunduğu özellikleri alabilmek önemlidir.

iPhone konusunda tüm bütçenizi telefonun kendisine yatırdıysanız endişe etmeyin. App Store, tek kuruş bile harcamanıza gerek kalmadan iPhone telefonunuzun oyunlar, üretkenlik araçları ve diğer kullanışlı uygulamalarla doldurmanıza imkan tanımaktadır.

1. Overcast

Overcast tartışmasız bir biçimde iOS'ta yer alan en iyi podcast uygulamasıdır. Temiz tasarımı, güçlü ses ve podcast yönetim özellikleriyle harika bir deneyim sunmaktadır. Uygulamayı ücretsiz indirebileceğiniz için herhangi bir ücretsiz iPhone uygulamaları listesinde bu uygulamayı görebilirsiniz.

Overcast, bölüm oynatımlarını ve indirmelerini ustaca yöneten bir uygulamadır. Yeni bölümlerin bildirimlerini gönderir. Depolama alanı konusunda sorun yaşamamak için akış yoluyla podcast oynatmayı denemenize izin verir. Tüm bu özellikleriyle eşsiz bir uygulamadır.

2. LastPass

LastPass parolalarınızı çapraz platform desteğiyle yönetmenize izin verir. Mobil uygulama, parola kasasını ve güçlü parola oluşturucuyu tek bir pakette birleştirir. Safari ve diğer mobil tarayıcılar ve uygulamalarla çalışır. Web ortamında gezinirken formları otomatik olarak doldurur.

LastPass, iOS'ta hizmet, kasanıza erişmek ve oturum açmak için bir ana parola veya TouchID kullanmanıza olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca yeni parolalar oluşturabilirler. Uygulama üzerinden form doldurma, site ve güvenli not listeleri ekleyebilir ve var olanları güncelleyebilirsiniz.

3. Google Fotoğraflar

Apple ve Google rakip olabilirler. Ancak bu Google'ın mobil fotoğraf uygulamasının iPhone'de kullanılacak en iyi ücretsiz uygulamalarından biri olmasına engel olmayacaktır. Apple her ne kadar bulut fotoğraf depolama olanağı sunsa bile Google Fotoğraflar bambaşka bir deneyimdir.

Kullanıcılar, Google hesaplarında sınırsız sayıda yüksek kaliteli fotoğrafı ve Google Drive alanlarında 15 GB'a kadar orijinal çözünürlüklü fotoğrafı depolayabilecektir. Google Fotoğraflar ayrıca akıllı bir albüm asistanı ve temel fotoğraf düzenleme araçları sunmaktadır.

4. Microsoft Office

Microsoft, Office üretkenlik araçlarını tek bir çatı altında birleştirmiştir. Microsoft Office ile belgeler, elektronik tablolar ve sunumlar için mobil üretkenlikle ilgili temel bilgileriniz artık ele alınmıştır. Office kullanıcıları, kullanışlı şablonlarla hareket halindeyken kendi dosyalarını oluştururlar.

Microsoft OneDrive hesabı veya diğer bulut depolama sağlayıcıları ile tüm belgelerinizi hızlı bir biçimde eşitleyebilirsiniz. Office'in hepsi bir arada sürümünde Microsoft'un Lens teknolojisi yerleştir. Fotoğrafları düzenleyebilir, Word ve Excel belgelerine dönüştürmenize olanak tanır.

5. Google Haritalar

Google Haritalar çok yönlü bir haritalama merkezi görevi görür. Apple'ın en iyi rakiplerinden birisi tarafından geliştirilmiş önemli bir uygulamadır. Google Haritalar sizi istediğiniz yere götürebilecek ve size en uygun rotayı çizebilecek kadar güçlü bir uygulamadır.

Google Haritalar uygulamasını kullanmak için güçlü harita özelliklerini, adım adım navigasyonu, trafik verilerini, işe gidip gelme yol tariflerini ve konum aramasını tek bir kullanışlı pakette birleştirir. İster gezintiye çıkın, ister işe gidip gelirken kullanın, bu uygulama fazlasıyla kullanışlı olacaktır.

6. FlipBoard

FlipBoard blog siteleri, normal siteler, sosyal medya haber beslemeleri ve daha fazlası gibi okumaktan hoşlandığınız materyalleri alıp görüntülemenizi sağlayan temiz bir arayüze sahip uygulamadır. Bu uygulamayı kullanarak sevdiğiniz kaynakları bir arada takip edebilirsiniz.

Dergi benzeri bir biçimde bir araya getirilen temiz ve küçük bir haber toplama programıdır. Tek pakette her şeyi bir arada bulabildiğiniz için oldukça kullanışlı bir uygulama olarak görülür. Arkanıza yaslanıp bir şeylere göz atmak istediğinizde mükemmel bir çözümdür.

7. Pocket

Pocket, daha sonra görüntlemek üzere makaleleri, resimleri ve videoları seçip kaydetmenize olanak tanıyan harika bir okuma aracıdır. Mobil cihazlar için geliştirilmiş olan kesinlikle en iyi haber uygulamalarından birisidir.

Pocket son derece yalın bir uygulama olduğundan web ortamında çok fazla yan karmaşa olmadan içeriğin keyfini çıkarabilmeniz anlamına gelecektir. Etiketleme, cihazlar arası erişim ve platform senkronizasyonu gibi birçok özellik sayesinde daha etkili bir kullanıcı deneyimi yaşayabilirsiniz.

8. SnapSeed

Hareket halindeyken fotoğraf düzenlemek için Google'ın SnapSeed uygulamasından daha iyisini bulabilmeniz mümkün değildir. Eksiksiz bir filtre seti ve dönüştürme seçeneği vardır. Bu uygulamanın özellikle birçok ünlü isim tarafından kullanıldığını hatırlatmak gerekmektedir.

Tahmin edebileceğinizi gibi bir görüntünün rengini döndürebilir, kıprabilir ve ince ayarlar yapabilirsiniz. Ancak ayrıca bir metin ekleyebilir veya görüntünün istenmeyen kısımlarını kaldırmak için düzeltme aracını kullanabilirsiniz.

9. Acrobat Reader

Acrobat Reader, iOS uygulamasıyla her yerde bulunan PDF dosya biçimini açabilmenizi sağlar. Bu sayede e-kitapları, çizgi romanları ve belgeleri doğru bir biçimde okumanıza olanak tanır. PDF biçimindeki dosyaları okumak için çok fazla zahmet etmenize gerek kalmayacaktır.

Bu ücretsiz uygulama sayesinde okuyucu özelliklerine ek olarak yorum ve yapışkan not gibi özelliklere ulaşabilirsiniz. Bu özellikleri iOS yüklü olan her cihazda uygun şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca iPad Pro kullanıyorsanız Apple Pencil desteğine başvurabilirsiniz.

10. FaceTune2

Fotoğraf düzenleme için en iyi ücretsiz iPhone uygulamalarından biri olan FaceTune 2 ile selfie çekimlerinize farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. Mobil fotoğraflarınızda sizi ve arkadaşlarınızı mutlak olarak en iyi şekilde göstermek için araçlarla donatılmış bir uygulamadır.

Kullanıcılar doygunluk, aydınlatma, gölgeler ve parlamayı ayarlayabilirler. Karşılaştırma aracı, fotoğraflarınızın öncesini ve sonrasını görebilmenize olanak tanır. Buna ek olarak FaceTune 2 çekim yaparken ekranda görebileceğiniz canlı özellik ayarlamaları ve filtreler gibi özellikleri içerir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap