Sony Xperia Pro Satışa Sunuldu

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, Xperia Pro adlı akıllı telefonunu satışa sundu. Ancak telefon fiyat etiketi ile kullanıcılarını üzdü.

Şimdilik ABD pazarında satışa çıkan Sony Xperia Pro, geçtiğimiz yılın amiral gemisi sınıfını temsil eden donanımlara sahip bir cihaz. Aynı donanımlara sahip başka model telefonlar ile karşılaştırılınca yüksek fiyatı dikkatlerden kaçmadı.

Sony Xperia Pro, 6.5 inç ekran boyutuna sahip ve 4K çözünürlük sunuyor. OLED ekran teknolojisine sahip olan cihaz aynı zamanda HDR desteği de sunuyor. Cihaz, IP65 ve IP68 sertifikalarına da sahip.

Qualcomm Snapdragon 865 etrafında şekillene Sony Xperia Pro, 12 GB RAM ve 512 GB depolama kapasitesi sunuyor. Android 10 işletim sistemi ile kullanıcılara sunulan cihazın bataryası ise 4.000 mAh kapasiteye sahip.

Sony Xperia Pro, arka bölümünde üçlü kamera sistemine yer veriyor. Arka kamera 12 MP çözünürlükte üç kameradan oluşuyor. Cihazın ön kamerası ise 8 MP çözünürlük sunuyor.

Sony Xperia Pro Özellikleri

  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 865
  • Ekran: 6.5 inç, OLED, 4K
  • Depolama: 512 GB
  • RAM: 12 GB
  • Ön Kamera: 8 MP
  • Arka Kamera: 12 MP + 12 MP + 12 MP

Sony Xperia Pro Fiyatı

Sahip olduğu özelliklerden ziyade fiyatı ile dikkat çeken Sony Xperia Pro, 2500 dolar fiyat etiketi ile satışa sunuluyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap