Sony Xperia Compact'ın Bazı Bilgileri Ortaya Çıktı

Japon teknolovi devi Sony, akıllı telefon yelpazesine yeni bir telefon eklemeye hazırlanıyor.Sony Xperia Compact adlı akıllı telefonu çok yakında duyacağız gibi görünüyor.

Sony Xperia 10 III adlı akıllı telefonunun birçok özelliği ortaya çıkmışken şimdi de Sony Xperia Compact adlı modelin özelliklerinden bazıları göründü. Şirket, Compact serisi cihazları yaklaşık 3 yıldır yenilemiyordu.

Sony Xperia Compact'ın küçük ekran boyutlarına sahip fakat donanımsal olarak güçlü bir model olması bekleniyor. Tasarımsal olarak alıştığımız Xperia modellerinden uzaklaşmayan Sony, yeni çıkaracağı Xperia Compact cihazında 5 inç ekrana yer verecek. Cihazın ölçülerinin ise 140mm x 68,9mm x 8,9mm olması bekleniyor. Ekran aynı zamanda damla çentik tasarımına sahip olacak ve bu bölgede ön kameraya yer verecek.

Sony Xperia Compact hakkında bilinen diğer bilgiler ise kamera donanımlarında yer alıyor. Cihaz, arka kamerasında 13 MP ana kameraya yer verecek. Ön kamera ise 8 MP selfie kamerasından oluşacak. Fakat kamera özelliklerinin ilerleyen dönemlerde değişmesi de gündemde.

Cihazın en önemli donanımları olan işlemci, RAM ve depolama alanı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. İlerleyen günlerde özelliklerin gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Sony Xperia XZ2 Compact Neler Sunuyordu?

2018 yılında kullanıcılarla buluşan ve o tarihten beri Compact serisinde yeni bir telefon üretmeyen Sony, Xperia XZ2 Compact serisinde şu özellikleri sunmuştu;

  • Ekran: 5 inç, IPS LCD, FHD+
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 845
  • RAM: 4GB
  • Depolama: 64 GB
  • Ön Kamera: 5 MP
  • Arka Kamera: 19 MP
  • Batarya: 2.870 mAh

Sony Xperia Compact için kullanılan görsel örnektir.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap