Samsung Galaxy XCover 5'in Tasarımı Ortaya Çıktı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung'un yakında piyasa çıkmayı beklenen telefonu Galaxy XCover 5'in tasarımı ortaya çıktı.

Samsung Galaxy XCover 5, zorlu şartlarda dayanıklı yapıya sahip olacak. Galaxy XCover 5'in dayanıklı telefon arayan kullanıcıların dikkatini çekebileceği düşünülüyor. Cihaz, MIL-STD-810G ve IP68 belgelerine sahip olacak.

Tasarımı Ve Bluetooth Desteği Belli Oldu

Galaxy XCover 5'in ortaya çıkan tasarımı, cihazın kalın bir yapıda olacağını gösteriyor. Ayrıca, cihazın ekran kenarları da günümüz cihazlarına göre oldukça kalın olacak. Ön kameranın bulunduğu alan ise delikli veya çentikli tasarım ile değil, ekran kenarlığı içinde yer alacak.

Cihazın tasarımının ortaya çıkmasının yanında bir özelliği daha netleşti; Bluetooth desteği. Galaxy XCover 5 adlı cihaz, Bluetooth 5.0 desteğine sahip olacak.

Galaxy XCover 5'in Beklenen Özellikleri

Galaxy XCover 5'in 5.3 inç boyutunda ekran ile karşımıza çıkacağı düşünülüyor. TFT LCD panele sahip olacak olan cihaz, 1600 x 720 piksel çözünürlüğe sahip olacak.

Exynos 850 işlemcisi etrafında şekilenmesi beklenen cihazın, 5 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip olması bekleniyor. Batarya kapasitesinin ise 3.000 mAh olması ve 15W hızlı şarj desteği sunması beklenenler arasında.

Kamera özelliklerinde ise, arka kamera 16 MP çözünürlüğe, ön kamera ise 5 MP çözünürlüğe sahip olacak.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap