Samsung, Galaxy S21 Ultra İle Çekilen 8K Görüntülerle Şov Yaptı

Telefonlarındaki kamera özelliklerini vurgulamak için özel çekimler yapmaya başlayan Samsung, 2020 yılındaki çalışmasının ardından yeni özel bir çalışmayı daha duyurdu. 

2020 yılında Galaxy S20 Plus Arctic Circle’da 8K video kaydı yapan Samsung, 2021 yılında da benzer bir çalışmaya imza attı. Mevcut çekimler için National Geographic Traveller India ile özel bir ortaklık kurarak profesyonel destek alan Samsung, çekimlerde bu yıl Galaxy S21 Ultra modelini kullandı. Maldivler’de bulunan Fuvahmulah’daki bir adada gerçekleştirilen çekimlerde, Galaxy S21 Ultra’yı National Geographic’de Film Yönetmeni ve TV Sunucusu olarak görevli Malaika Vaz kullandı.

8K çekim ve fotoğraflarla bezenen özel çalışma dikkat çekti!

Yapılan çekimlerin bu kadar kusursuz ve etkileyici olmasında National Geographic gibi dünyaca ünlü bir platformun ünlü ismi ile çalışılmasının etkisi oldukça fazla. Aynı zamanda Galaxy S21 Ultra modelinde kullanılan IP68 su geçirmezlik sertifikası sadece tatlı sularda geçerli. Adalarda yapılan çekimler tuzlu Okyanus sularında gerçekleştirildiğinden dolayı Samsung telefonda herhangi bir problem yaşanmaması adına özel bir telefon kasasından destek aldı. 

8k video çekimlerinde tek bir video karesinin 32 megapiksel çözünürlüğe sahip olması, video üzerinden fotoğraf kalitesinde görüntülerine elde etmesini kolaylaştırıyor. Bu bakımdan çekimler sırasında sadece birkaç defa fotoğraf çekmekle yetinen Malaika Vaz, daha çok video çekimine odaklanmış. Projede çalışma ile ilgili düşüncelerine yer verilen Malaika Vaz, "Maldivler'de su altında çekim yaparken kaplan köpekbalıkları, Şahin gagalı kaplumbağalar, balıklar ve mercanlarla çevriliydim.

Bu türlerin süper yüksek çözünürlüklü video görüntülerini, neredeyse hiç çaba harcamadan yakalayabildim. Galaxy S21 Ultra 5G'nin 8K Video Snap'i, harika bir dizi görüntü için hiçbir fırsatı kaçırmayacağımdan emin olarak köpekbalıklarını çekmeye odaklanmamı sağladı! National Geographic Kaşifi ve film yapımcısı olarak Galaxy S21 Ultra 5G ile çekim deneyimimin çok özel olduğunu söyleyebilirim," dedi 

Yapılan özel çekimler ile oluşturulan #uncoverTheEpic başlıklı çalışma şöyle;

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap