Samsung Galaxy S21'in Kutusundan Kulaklık ve Şarj Cihazını Çıkarabilir

Samsung, tıpkı Apple gibi akıllı telefonların kutu içeriğinden kulaklık ve şarj cihazını çıkarabilir. Samsung'un ardından diğer akıllı telefon üreticisi firmalarında aynı politikayı izleyecek gibi görünüyor.

Kısa bir süre önce Apple’ın iPhone kutularından çevreyi korumak için kulaklık ve şarj aletini çıkarması bazı telefon üreticileri tarafından alay konusu olurken bazı iPhone kullanıcıları tarafından da tepkiyle karşılanmıştı.

Güney Kore merkezli Samsung şirketi, bir haber kanalının yaptığı habere göre Galaxy S21’in kutusunda artık kablolu kulaklık ve şarj adaptörünün olmayacağını açıkladı. Telefonun kutusunda yalnızca USB-C kablosu ve SIM kart iğnesi dahil eden Samsung’un bu kararı Apple gibi çevreyi korumak için aldığı düşünülüyor.

Samsung’un telefon kutulardan kulaklık ve şarj aletini çıkarması ile Galaxy Buds Live ve şarj cihazlarının satışının artması bekleniyor.

Samsung, söylentilere göre Ocak ayında Galaxy S21, Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra telefonlarını kullanıcılarına tanıtmayı planlıyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap