Samsung Galaxy A Serisi 2022’de OIS Desteği Alacak

Samsung Galaxy A serisi için önemli bir güncelleme yapmaya hazırlanan Samsung, 2022’de tüm cihazlarda OIS desteği sağlayacak.

Samsung Galaxy A serisinde ön plana çıkan iki model için OIS desteği sunan Samsung, gelecek planlarını da duyurdu. A52 ve A72 gibi orta sınıf Galaxy A serisi cihazlarında OIS desteğinin ardından 2022 itibariyle daha kapsamlı bir destek sağlamayı hedefleyen şirket 2022 itibariyle tüm A serisi modellere OIS’i ekleyecek. Mevcut özellik sadece amiral gemilerde ve serilerin öne çıkan modellerinde kullanılıyordu. Bu nedenle Samsung Galaxy A serisi için yapılacak yenileme, kullanıcıların kameralarda daha iyi bir performans elde etmesini sağlayacak.

Samsung Xiaomi’yi hedefliyor olabilir!

Samsung Galaxy A serisinde yapılacak yenilikler için yapılan tahminlerde ise Xiaomi ile Samsung rekabeti ön plana çıkıyor. Alt ve orta segment modellerde daha fazla dikkat çeken Xiaomi gelişmiş özellikleriyle Samsung’a göre daha fazla tercih ediliyor. Bu bakımdan sektörde dengeleri değiştirmek isteyen Samsung, A serisinde yeni bir strateji başlatılıyor. Ancak alt ve orta segment kullanıcılar için OIS’ın ne kadar fark yaratacağı da soru işareti. Zira kullanıcılar fiyat – performans sunan Xiaomi modellerine yöneliyor. Bu aşamalarda ise satın almalarda OIS’ın ne kadar fark yaratacağı gelecek yıl itibariyle görülebilecek.

Fiyatlarda fark olabilir!

OIS desteği olan kameralarla OIS desteği olmayan kameralara yönelik yapılan piyasa araştırmalarında ise aradaki fiyat farkı dikkat çekiyor. Yüzde 15’e varan bir fiyat farkına sahip olan OIS desteği, Samsung Galaxy A serisinde de fiyatların artmasına neden olabilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap