Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Samsung 200 Megapiksel Kamera Sensörünü Duyurdu

Samsung Electronics, ISOCELL HP1 ve çok Dual Pixel Pro destekli ilk görüntü sensörü ISOCELL GN5'i tanıttı. Yeni model, 0,64μm pikselli ilk 200 megapiksel (MP) görüntü sensörü olarak da dikkat çekiyor.

Samsung 200 megapiksel telefon kamera sensörü ile sektörde yine tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Özellikle kamera ve ekran konusunda oldukça iddialı olan Samsung bu iddiasını bir kez daha ortaya koydu ve farklı özellikler ile donatılmış 200 megapiksellik yeni sensörün tanıtımını gerçekleştirdi.

Tanıtımda Samsung Electronics sensör işinden sorumlu başkan yardımcısı Duckhyun Chang, “Samsung, yüksek çözünürlüklü görüntü sensörlerini bir sonraki seviyeye taşıyan ultra ince piksel teknolojilerine öncülük ediyor. Engelleri aşan ISOCELL HP1 ve ultra hızlı otomatik odaklama sağlayan ISOCELL GN5 ile Samsung, yeni nesil mobil görüntüleme teknolojileri trendine öncülük etmeye devam edecek." dedi.

Telefonlarda 8K Video deneyimi başlıyor!

Tanıtımda 200 megapikseli destekleyen mobil görüntü seksüel sensörü ile etkileyici fotoğrafların ve videoların çekileceği vurgulandı. 200 milyon piksel, mobil cihazlarda ultra yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videolar çekilmesine imkan tanıyarak adeta yeni bir dönem başlatacak. Tanıtıma göre yeni sensörler minimum kayıpla saniyede 30 kare (fps) hızında 8K videolar çekebilir. 7.680 x 4.320 çözünürlüğündeki videolar, sektörde Samsung’un yeni modellerini ön plana çıkaracak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap