Realme Pad 9 Eylül'de Tanıtılacak

Realme’nin yeni tableti Realme Pad 9 Eylül'de tanıtılacak. Yeni model Hindistan’da da satışa çıkarak şirket için bir ilk olacak.

Realme yayınladığı yeni bir Twitter mesajı ile birlikte 9 Eylül tarihi itibariyle yeni tablet modelini resmen tanıtacağını duyurdu. Yeni tablet ile üst segmenti hedefleyen şirket, 6.9 milimetrelik incelik ile oldukça iddialı bir modeli piyasaya sunacak. Şirket tarafından bugüne kadar herhangi bir paylaşım yapılmamış olsa da özellikle tasarım için yaşanan sızıntı tabletin nasıl bir görünüme sahip olacağının öğrenilmesini sağladı.

Realme Pad İle iPad benzerliği dikkat çekti!

Yaşanan sızıntıda dikkat çeken detaylardan bir tanesi Realme’nin yeni tableti ile iPad'in büyük benzerlik göstermesi oldu. Boyutlar ve tasarım detayları ile Apple'ın çizgilerini anımsatan şirket, bunun dışında pek çok farklı yeniliği de modelinde sunuyor. Yuvarlatılmış kenarlar, kalem desteği sağlayacağını gösteren bazı işaretler tablet için öncelikle dikkat çekenler arasında. 3.5 milimetrelik ses jakı, USB Type C desteği, iki ses ızgarası ve 2 renk seçeneği tablette yer alıyor.

Tabletin 1080 x 2400 piksel çözünürlüğü desteklemesi ve 325 PPI piksel yoğunluğuna sahip olması bekleniyor. Üstelik 10.4 inç bir ekran ile gelecek tablette Full HD+ desteği mevcut. Kesin olmamakla birlikte tablette yer alacak diğer teknik donanımlar ise şöyle;

  • RAM: 6 GB RAM
  • Depolama Alanı: 64 GB (512 GB’a kadar arttırılabilir)
  • İşlemci: Snapdragon 765G
  • Ön Kamera: 8 MP
  • Arka Kamera: 8 MP
  • Batarya: 30W hızlı şarj destekli 7100 mAh 
  • İşletim Sistemi: Android 11

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap